Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S8’i üstün özellikleri ile beraber tanıttı. Tanıtımda en dikkat çeken konulardan biri Galaxy S8’in 1 Gigabit LTE bağlantı hızıydı. Bu özelliği ile Galaxy S8 Gigabit internet hızı sunan ilk akıllı telefon.

Mobil teknoloji her geçen gün gelişiyor. Bu gelişmelerden biri de Samsung’un geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni amiral gemisinin internet hızıydı. Gerçi daha önce ZTE’nin Mobil Dünya Kongresi’nde duyurduğu Gigabit Phone adlı cihaz içinde  ilk gigabit hıza sahip telefon olarak kayıtlara geçmişti ancak cihaz ortadan kayboldu.

Samsung Galaxy S8’i tanıtırken telefonun dünyada ilk 1 Gigabit hıza erişen akıllı telefonu olarak duyurdu. Bunun üzerine Alman GSM operatörü T-Mobile Galaxy S8’in internet hızını için bir test gerçekleştirdi. Washington’da bir araştırma laboratuvarında gerçekleştirilen testte Galaxy S8 929 Mbps anlık indirme hızına ulaşarak bir rekora imza attı.

929 Mbps indirme hızına bir laboratuvarda erişildiğinin altını çizmek lazım. Normal şartlarda bu indirme hızına erişmek mümkün olmasa da Galaxy S8’in çok hızlı bir internet deneyimi sunacağı kesin. Galaxy S8’in bu internet hızına erişmesini sağlayan en önemli faktör Snapdragon 835 ve Exynos 8895 Octa chipsetleri. Yakın zamanda bu chipsetler daha çok cihazda kullanılmaya başlanacak ve bu hızlara birçok akıllı telefon da erişecektir.

Paylaş

Yorumdan çık