Samsung’un yeni amiral gemileri Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra ile ekran görüntüsü alma işlemi nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Diğer samsung modellerinde olduğu gibi Galaxy S21 serisinde de farklı yöntemler kullanarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Samsung Galaxy S20 Ailesi Ekran Görüntüsü Alma

Samsung Galaxy S21, Galaxy S21+ ve Galaxy S21 Ultra ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz en pratik yöntem fiziksek tuşlar ile ekran görüntüsü alma işlemidir. Ses Kısma Tuşu ve Güç Tuşuna aynı anda basarak ekran görüntüsü resmi çekebilirsiniz.

galaxy s21 ekran goruntusu alma

El Hareketi ile Ekran Görüntüsü Alma

Galaxy S21 ailesiyle ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise el hareketi ile ekran görüntüsü almaktır. Bunun için öncelikle telefonunuzda Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Hareketler ve İşaretler yolunu izleyin ve Ekranı Yakalamak için elinizin kenarını kaydırın seçeneği aktif hale getirin. Artık eliniz ekranın üzerinde dik bir konumdayken sağdan sola veya soldan sağa doğru kaydırırsanız ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Bixby ile Ekran Görüntüsü Alma

Galaxy S21 serisi ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise Bixby sesli komut asistanıdır. Güç tuşuna basarak Bixby’i açın ve “Take a screeshot” (okunuşu:teyk e sikrinşat) diyin. Böylece Bixby ekran görüntüsü alacaktır.

Uzun Ekran Görüntüsü Alma

Uzun ekran görüntüsü almak için yukarıdaki anlattığımız yöntemlerden birini kullanarak ekran görüntüsü alın. Ekran görüntüsü aldıktan hemen sonra altta açılan menüden uzun ekran görüntüsü simgesine dokunun.samsung uzun ekran goruntusu alma

Galaxy S21, S21+ ve S21 Ultra ile aldığınız ekran görüntülerine Galeri uygulamasından erişebilir, düzenleme yapabilir ve paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Tüm Samsung Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

Paylaş

Yorumdan çık