Ana sayfa Nasıl Yapılır Ekran Görüntüsü Alma Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü Alma (Tüm modeller)

Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü Alma (Tüm modeller)

4

Samsung Galaxy modellerinde ekran görüntüsü alma işlemini anlatacağız. Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3, Galaxy Note 4, Galaxy Note 3, Galaxy S4 Active, Galaxy Note 2, ve Galaxy Note modellerinde yani ana ekranında home tuşu olan smasung modellerinde aynı yöntemler ile ekran görüntüsü alabilirsiniz. Samsung Galaxy S10, Galaxy S9, Galaxy S8, Galaxy Note 9 gibi ana ekranında home tuşu olmayan modellerde ise daha farklı şekilde ekran görüntüsü alınmaktadır.

Aynı şekilde telefonunuzun android sürümü içinde bu geçerlidir. Anlatacağımız ekran görüntüsü alma yöntemleri Android 4.0 Ice Cream Sandwich, Jelly Bean (4.1, 4.2, 4.3), KitKat (4.4), Android 5.0 Lollipop, Android Marhmallow, Android Nougat, Oreo, Pie ve gelecek tüm sürümler için geçerlidir.

Samsung ekran görüntüsü almak için iki farklı yöntem bulunmaktadır.

1. Yöntemde telefonun Güç Düğmesi ve Menü Düğmesine aynı anda basın ve bir saniye kadar bekleyin. Bir fotoğraf çekim sesi gelecektir ve ekran görüntüsü alınacaktır. Samsung Galaxy S8, S9, S10, Galaxy Note 9 gibi ana ekranda home tuşu olmayan modellerde ise ekran görüntüsü almak için Ses Kısma Düğmesi ve Güç Düğmesine aynı anda basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

galaxy_s6_ekran_goruntusu

2. Yöntem bir elinizle telefonu tutarken diğer elinizin avuçiçi ile ekranın üzerinden geçmenizdir. Bu şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu yöntemi denediğinizde olmaz ise telefonunuzun ayarlar kısmından bu özelliği aktif etmeniz gerekmektedir. Elinizi kaydırarak ekran görüntüsü alma özelliğini aktif hale getirmek için Ayarlar>Hareketler ve İşaretler>Ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın özelliğini aktif etmeniz gerekmektedir.

galaxy-s6_ekran_goruntusu

Gördüğünüz gibi her iki yöntemde de Samasung ekran görüntüsü alma işlemi oldukça basit. Telefonunuz ekran görüntüsü aldığı zaman bunları Galeri>Albüm>Screenshots klasörüne kaydeder.


4 YORUMLAR

  1. Galaxy a6 modelinde, kaçırdigimiz bildirimler oldugunda , ekranın üst tarafında yanıp sönen bildirim ışığı nasıl aktif edilir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here