Anasayfa Ekran Görüntüsü Alma Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü Alma (Tüm modeller)

Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü Alma (Tüm modeller)

1

Samsung Galaxy modellerinde ekran görüntüsü alma yöntemi aynıdır. Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3, Galaxy Note 4, Galaxy Note 3, Galaxy S4 Active, Galaxy Note 2, ve Galaxy Note modellerde aynı yöntemler ile ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Aynı şekilde telefonunuzun android sürümü içinde bu geçerlidir. Anlatacağımız ekran görüntüsü alma yöntemleri Android 4.0 Ice Cream Sandwich, Jelly Bean (4.1, 4.2, 4.3), KitKat (4.4), Android 5.0 Lollipop, Android Marhmallow, Android Nougat ve gelecek tüm sürümler için geçerlidir.

Samsung ekran görüntüsü almak için iki farklı yöntem bulunmaktadır.

1. Yöntemde telefonun Güç Düğmesi ve Menü Düğmesine aynı anda basın ve bir saniye kadar bekleyin. Bir fotoğraf çekim sesi gelecektir ve ekran görüntüsü alınacaktır.

galaxy_s6_ekran_goruntusu

2. Yöntem bir elinizle telefonu tutarken diğer elinizin avuçiçi ile ekranın üzerinden geçmenizdir. Bu şekilde ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu yöntemi denediğinizde olmaz ise telefonunuzun ayarlar kısmından bu özelliği aktif etmeniz gerekmektedir. Elinizi kaydırarak ekran görüntüsü alma özelliğini aktif hale getirmek için Ayarlar>Hareketler ve İşaretler>Ekranı yakalamak için avuç içinizle kaydırın özelliğini aktif etmeniz gerekmektedir.

galaxy-s6_ekran_goruntusu

Gördüğünüz gibi her iki yöntemde de Samasung ekran görüntüsü alma işlemi oldukça basit. Telefonunuz ekran görüntüsü aldığı zaman bunları Galeri>Albüm>Screenshots klasörüne kaydeder.

1 YORUM

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz