Ana sayfa Nasıl Yapılır Ekran Görüntüsü Alma Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü Alma (Tüm modeller)

Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü Alma (Tüm modeller)

6

Samsung telefonlarda ekran görüntüsü alma işlemini anlatacağız. Samsung ekran görüntüsü almak için birçok farklı seçenek sunmaktadır. Samsung marka telefonlarda ekran görüntüsü alma işlemi aynı veya benzer şekilde yapılmaktadır. Gelin şimdi bunları sırasıyla anlatalım.

Samsung ekran görüntüsü alma işlemini yeni telefonlarda (home/menü tuşu olmayanlar) ve eski samsung modellerine göre iki farklı şekilde anlatacağız. Öncelikle yeni samsung telefonlarda ekran görüntüsü alma işlemini daha sonra ise eski model samsung telefonlarda ekran görüntüsü alma işlemini anlatacağız.

Samsung Ekran Görüntüsü Alma

Samsung telefonda ekran görüntüsü alma işlemi için kullanabileceğiniz en pratik yöntem fiziksel tuşlar ile görüntüsü almaktır. Ses Kısma Tuşu ve Güç Tuşuna aynı anda basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Yeni nesil (home tuşu olmayan) Galaxy S21, S20, S20, S10, Galaxy M, Galaxy A serisi gibi telefonlara bu yöntemi kullanabilirsiniz.

galaxy s21 ekran goruntusu alma

Home Tuşu olan eski samsung telefonlarda; Galaxy S7, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S5 gibi modellerde ise Güç Tuşu ve Home Tuşuna aynı anda basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

galaxy_s6_ekran_goruntusu

El Hareketi ile Ekran Görüntüsü Alma

Samsung telefonda ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise el hareketi ile ekran görüntüsü alma işlemidir. Bunun için elinizi yatayda dik konuma getirerek ekranın üzerinden sağdan sola veya soldan sağa kaydırarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

samsung elle ekran goruntusu alma

El hareketi ile ekran görüntüsü almak için Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Hareketler ve İşaretler yolunu izleyin ve Ekranı Yakalamak için elinizin kenarını kaydırın seçeneği aktif hale getirin.

Bixby ile Ekran Görüntüsü Alma

Samsung telefonda ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise Bixby sesli komut asistanıdır. Güç tuşuna basarak Bixby’i açın ve “Take a screeshot” (okunuşu:teyk e sikrinşat) diyin. Böylece Bixby ekran görüntüsü alacaktır.

Samsung Telefonda Uzun Ekran Görüntüsü Alma

Okuduğunuz bir haberde veya bir mesajlaşma ekranında uzun ekran görüntüsü almak isteyebilirsiniz. Samsung telefonda uzun ekran görüntüsü almak için yukarıdaki anlattığımız yöntemlerden birini kullanarak ekran görüntüsü alın. Ekran görüntüsü aldıktan hemen sonra altta açılan menüden uzun ekran görüntüsü simgesine dokunun.

samsung uzun ekran goruntusu alma

Yukarıda anlattığımız yöntemler ile samsung telefonda ekran görüntüsü alabilirsiniz. Aldığınız ekran görüntülerine Galeri uygulamasından erişebilir, ekran resimlerini düzenleyebilir veya paylaşabilirsiniz.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

6 YORUMLAR

  1. Galaxy a6 modelinde, kaçırdigimiz bildirimler oldugunda , ekranın üst tarafında yanıp sönen bildirim ışığı nasıl aktif edilir?

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın