Samsung’un yeni orta segment akıllı telefonları Galaxy A52 ve Galaxy A72 ile ekran görüntüsü alma nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Galaxy A52 ve Galaxy A72 ile ekran görüntüsü almak için iki farklı yöntem anlatacağız.

Diğer samsung modellerinde olduğu gibi Galaxy A72 ve Galaxy A52 ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz ilk yöntem fiziksel tuşlar ile ekran görüntüsü almaktır. Bunun için telefonun yan tarafında yer alan Güç Tuşu ve Ses Kısma tuşuna aynı anda basın. Bir saniye kadar beklediğiniz zaman telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

El Hareketi ile Ekran Görüntüsü Alma

Diğer Samsung modellerinde olduğu gibi Galaxy A52 ve Galaxy A72 ile ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem el hareketi ile ekran görüntüsü almaktır. Bunun için elinizi dik konumda ekrana yaslayın ve sağdan sola veya soldan sağa doğru kaydırın.

samsung ekran goruntusu alma

El hareketiyle ekran görüntüsü alabilmek için öncelikle telefonunuzda Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Hareketler ve İşaretler yolunu izleyin ve Ekranı Yakalamak için elinizin kenarını kaydırın seçeneği aktif hale getirin.

İlginizi Çekebilir: Samsung Ekran Görüntüsü Alma (Tüm Modeller)

Paylaş

Yorumdan çık