Samsung orta segment serisi Galaxy A serisinin 2022 modelleri olan Galaxy A13, Galaxy A23, Galaxy A33, Galaxy A53 ve Galaxy A73 ile ekran görüntüsü nasıl alınır bu yazımızda resimli olarak anlatacağız. Galaxy A13, A23, A33, A53 ve A73 ile ekran görüntüsü almak için iki farklı yöntemi sizlere anlatacağız.

Fiziksel Tuşlar ile Ekran Görüntüsü Alma

Diğer Samsung modellerinde olduğu gibi Galaxy A13, A23, A33, A53 ve A73 modellerinden de ekran görüntüsü almak için kullanabileceğiniz en pratik yöntem fiziksel tuşlar ile ekran görüntüsü alma yöntemidir. Telefonun Ses Kısma Tuşu ve Güç Tuşuna aynı anda basın ve biraz bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

samsung galaxy a73 ekran goruntusu alma

Uzun ekran görüntüsü almak için ekran görüntüsü aldıktan sonra ekranın alt kısmında bir menü çıkacaktır. Buradan Uzun Ekran Görüntüsü simgesine dokunarak ekranın alt kısmında kalan bölümlerin de görüntüsü tek seferde alabilirsiniz.

samsung galaxy uzun ekran goruntusu alma

El Hareketi ile Ekran Görüntüsü Alma

Galaxy A13, Galaxy A23, Galaxy A33, Galaxy A53 ve Galaxy A73 ile ekran görüntüsü almak için el hareketi yöntemini kullanabilirsiniz.  Ekran görüntüsü almak için elinizi dik konumda ekrana yaslayın ve sağdan sola veya soldan sağa doğru kaydırın.

samsung ekran goruntusu alma

El hareketiyle ekran görüntüsü alabilmek için telefonunuzda Ayarlar > Gelişmiş Özellikler > Hareketler ve İşaretler yolunu izleyin ve Ekranı Yakalamak için elinizin kenarını kaydırın seçeneği aktif hale getirin.

Çektiğiniz ekran görüntülerine telefonunuzdaki Galeri uygulamasından erişebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Samsung Ekran Görüntüsü Alma

Paylaş

Yorumdan çık