Farkındalık ve Meditasyon son yıllarda daha popüler bir hale geldi. Daha dingin, rahat ve huzurlu bir yaşam için birçok kişi meditasyona yöneliyor. Düzenli çalışma sonrası daha rahat hissetmenizi sağlayan meditasyon ile başınızı yastığa koyar koymaz uykuya dalmayı da sağlayabilirsiniz. Sizler için derin uyku, stres yönetimi, doğru nefes ve rahatlamak için en iyi meditasyon uygulamalarını listeledik.

1. Headspace: Meditation & Sleep

Eski birer Budist keşiş olan Richard Pierson ve Andy Puddicombe tarafından ortaklaşa kurulan Headspace uygulaması, en popüler meditasyon uygulamalarının başında gelmektedir.

Headspace, rahatlama, meditasyon ve farkındalık becerileri sayesinde odaklanmanıza, nefes almanıza, sakin olmanıza, en iyi şekilde performans göstermenize ve daha iyi bir gece geçirmenize yardımcı olur.

headspace

Uygulama içinde 10 adet ücretsiz meditasyon yer almaktadır. Daha fazlası için abonelik gerekmektedir. Uygulamanın tek kötü yanı şuan Türkçe dil desteğinin olmaması.

Headspace: Meditation & Sleep indir | Android | iOS

2. Meditasyon – Uyku, Nefes, Farkındalık

meditasyon uygulamasi

Bu uygulama Türkçe dil desteği sunan ilk ve tek Medistasyon uygulamasıdır. Günlük 5 dakikadan başlayan farkındalık egzersizleri ile bedeninizi ve duygularınızı tanıyacaksınız. Uygulama, stres yönetimi, endişe azalma ve uyku problemlerini çözme konusunda size destek olacak.

Uygulama içerisinde; Meditasyonun Temelleri (Mindfulness), Beden, Nefes, Uykuya hazırlık, Stresi Rahatlat, Şefkat, Özgüven ve Odaklanma gibi başlıca konular yer almaktadır.

Meditasyon – Uyku, Nefes, Farkındalık indir | Android | iOS

3. Insight Timer

insight timer

Insight Timer, Android ve iOS platformu için en iyi ücretsiz meditasyon uygulamalarının başında gelmektedir. Uygulama 15.000’den fazla meditasyon kütüphanesini ücretsiz olarak sunmaktadır. Ayrıca 500’den fazla öğretmen uyku meditasyonları göndermektedir ve biri kesinlikle tam size göredir. Birçok şeyi ücretsiz olarak sunan uygulamada dilerseniz Premium üyelik alıp özel kurslara katılabilirsiniz.

Insight Timer, dünyanın önde gelen meditasyon ve farkındalık uzmanları, sinirbilimciler, psikologlar ve Stanford, Harvard, Oxford Üniversitesi’nden öğretmenler tarafından yönlendirilen meditasyonlar ve konuşmalardan oluşmaktadır. Zihni sakinleştirmek, endişeyi azaltmak, stresi yönetmek, derin uykuda kalmak ve mutluluğu iyileştirmeye yardımcı olmak için Insight Timer uygulamasını deneyebilirsiniz.

Insight Timer indir | Android | iOS

4. Calm – Meditate, Sleep, Relax

calm

Calm, meditasyon, uyku ve rahatlama için geliştirilmiş başarılı uygulamalar arasında. Özellikle uyku problemi yaşayanlar için uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor. Uygulama içerisinde sürekli yenileri eklenen uyku hikayeleri yer alıyor. Ancak İngilizce olduğu için dil bilmeniz gerektiğini unutmayın. 7 günlük demo sürümünden sonra ücretli versiyona geçmeniz gerekiyor.

Calm – Meditate, Sleep, Relax indir | Android | iOS

5. Simple Habit Meditation

simple habit meditation

Google Play Store tarafından birçok ödüle layık görülen Simple Habit Meditation uygulaması, stresi azaltmak, odağı geliştirmek, daha iyi uyumak, daha hızlı dinlenmek, daha rahat nefes almak ve daha mutlu olmak için size yardımcı olacak meditasyonlar sunuyor.

Simple Habit Meditation indir | Android | iOS

Giderek yoğunlaşan ve karmaşıklaşan dünyamızda, rahatlamak ve kaliteli bir uykuya dalmak için kendinize zaman ayırmanız çok önemlidir. Tanıttığımız meditasyon uygulamaları daha rahat bir hal almanıza yardımcı olabilirler.

Paylaş

Yorumdan çık