Ana sayfa BLOG Oppo Telefonda Ekran Kaydı Alma

Oppo Telefonda Ekran Kaydı Alma [Detaylı Anlatım]

16

Oppo telefonlarda ekran videosu kaydetme aracı bulunmaktadır. Oppo’nun ekran kaydetme uygulaması ile profesyonel şekilde ekran videosu kaydedebilirsiniz. Ekran kaydı sırasında, ön kamerayı kayda dahil edebilir, sistem sesini kayıt edebilir, mikrofon sesini kayıt edebilir veya sistem ve mikrofon sesini aynı anda açıp kapatabilir, ekran dokunmalarını gösterebilirsiniz. Gelin şimdi oppo ekran kaydı nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatalım.

Eskiden telefonlarda ekran kaydı yapabilmek için üçüncü parti uygulamalara gerek duyuluyordu. Ancak gelişen teknolojiyle birlikte telefon üreticileri kendi telefonlarına ekran kaydetme araçları eklemeye başladı. iPhone, Samsung gibi markalarda olduğu gibi Oppo telefonlarda da dahili ekran kaydetme uygulaması bulunmaktadır. Oppo’nun kendi uygulaması ile oldukça başarılı ekran videoları kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz. Gelin şimdi oppo ekran kaydetme aracının ayarlarına bakalım.

Oppo Ekran Videosu Kaydetme

Oppo telefonlarda ekran videosu kaydetmeyi başlamak için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz.

 1. Hızlı Ayarlardaki “Ekran Kaydı”na dokunun.oppo ekran kaydi hizli ayarlar
 2. Akıllı Kenar Çubuğundaki “Ekran Kaydı”na dokunun.oppo ekran kaydi akilli kenar cubugu

Oppo Ekran Kaydetme Ayarları

 • Ayarlar > Ek Ayarlar > Ekran Kaydı yolunu izleyin.
 • SES başlığı altından sistem sesini kaydet ve mikrofon sesini kaydet seçeneklerini açıp kapatabilirsiniz. Sistem sesi, telefondan gelen seslerdir. Mikrofon sesi ise dış ortam ve konuşma sesinizdir.
 • Ekran başlığı altında yer alan Video Çözünürlüğü kısmından ekran videosunun çözünürlüğünü (480p, 720p veya 1080p) ayarlayabilirsiniz.
 • Ön Kamera seçeneğini aktif hale getirseniz, ekran videosu kaydederken telefonun ön kamerasını açıp kendi görüntünüzü de ekran kaydına dahil edebilirsiniz.
 • Ekran dokunmalarını göster özelliği, ekran kaydının olmazsa olmazıdır. Çünkü ekran videosunda nereye dokunduğunuzu belli olması için bu özelliği aktifleştirmeniz gerekmektedir.oppo ekran kaydi ayarlari

İlginizi Çekebilir: Oppo Ekran Görüntüsü Alma

Oppo ekran videosu kaydetme ayarları bunlardır. Oppo ekran kaydı ses sorunları yaşayanlar büyük ihtimalle yukarıda bahsettiğimiz mikrofon sesi ve sistem sesini kapalı bırakmış olabilir. Sorun yaşayanlar bize yorum kısmından iletebilirler.

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

16 YORUMLAR

 1. Merhaba telefonum oppo a15s telefonumda ek ayarlar kısmında ekran kaydedici olduğunu belirtiuor ama telefonda gösterdiği hemde sizin yaptım gibi yapınca olmuyor hızlı ayarlarda ekran keydedici çıkmıyor yardım eder misiniz?

 2. Cihaz Realme 6i,ekran kaydı alırken kendi kendine kapanıyor sürekli bu sorun android 11 yaptıkdan sonra olmaya başladı,lüften düzeltilmesini istiyorum.

 3. Merhabalar Oppo A9 2020 kullanıyorum ben hepsini açtım ama nereye kayıt olduğunu bulamadım. Rica etsem yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim 🤗

 4. Görüntülü konuşmada mikrofon sesini veya sistem sesini acmama rağmen benim sesimi kayıt ediyor karşı tarafın sesini kayıt etmiyor oppo reno 2z

 5. Ben 1080 yada 720 p olarak çekiyorum galeride evet 1080 p ama başkasına yollarken o 144 p ye dönüşüyor arkadaşlarıma video yollayamıyorum yarıdm edin lütfen oppo reno 4 lite telefon

  • Eğer whatsapp’tan gönderiyorsanız, whatsapp sıkıştırıp gönderdiği için kalite düşmektedir. Boyut küçükse maille gönderin veya wetransfer kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın