Oppo telefonlarda ekran videosu kaydetme aracı bulunmaktadır. Oppo’nun ekran kaydetme uygulaması ile profesyonel şekilde ekran videosu kaydedebilirsiniz. Ekran kaydı sırasında, ön kamerayı kayda dahil edebilir, sistem sesini kayıt edebilir, mikrofon sesini kayıt edebilir veya sistem ve mikrofon sesini aynı anda açıp kapatabilir, ekran dokunmalarını gösterebilirsiniz. Gelin şimdi oppo ekran kaydı nasıl yapılır tüm detaylarıyla anlatalım.

Eskiden telefonlarda ekran kaydı yapabilmek için üçüncü parti uygulamalara gerek duyuluyordu. Ancak gelişen teknolojiyle birlikte telefon üreticileri kendi telefonlarına ekran kaydetme araçları eklemeye başladı. iPhone, Samsung gibi markalarda olduğu gibi Oppo telefonlarda da dahili ekran kaydetme uygulaması bulunmaktadır. Oppo’nun kendi uygulaması ile oldukça başarılı ekran videoları kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz. Gelin şimdi oppo ekran kaydetme aracının ayarlarına bakalım.

Oppo Ekran Videosu Kaydetme

Oppo telefonlarda ekran videosu kaydetmeyi başlamak için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz.

  1. Hızlı Ayarlardaki “Ekran Kaydı”na dokunun.oppo ekran kaydi hizli ayarlar
  2. Akıllı Kenar Çubuğundaki “Ekran Kaydı”na dokunun.oppo ekran kaydi akilli kenar cubugu

Oppo Ekran Kaydetme Ayarları

  • Ayarlar > Ek Ayarlar > Ekran Kaydı yolunu izleyin.
  • SES başlığı altından sistem sesini kaydet ve mikrofon sesini kaydet seçeneklerini açıp kapatabilirsiniz. Sistem sesi, telefondan gelen seslerdir. Mikrofon sesi ise dış ortam ve konuşma sesinizdir.
  • Ekran başlığı altında yer alan Video Çözünürlüğü kısmından ekran videosunun çözünürlüğünü (480p, 720p veya 1080p) ayarlayabilirsiniz.
  • Ön Kamera seçeneğini aktif hale getirseniz, ekran videosu kaydederken telefonun ön kamerasını açıp kendi görüntünüzü de ekran kaydına dahil edebilirsiniz.
  • Ekran dokunmalarını göster özelliği, ekran kaydının olmazsa olmazıdır. Çünkü ekran videosunda nereye dokunduğunuzu belli olması için bu özelliği aktifleştirmeniz gerekmektedir.oppo ekran kaydi ayarlari

İlginizi Çekebilir: Oppo Ekran Görüntüsü Alma

Oppo ekran videosu kaydetme ayarları bunlardır. Oppo ekran kaydı ses sorunları yaşayanlar büyük ihtimalle yukarıda bahsettiğimiz mikrofon sesi ve sistem sesini kapalı bırakmış olabilir. Sorun yaşayanlar bize yorum kısmından iletebilirler.

Paylaş

16 yorum

  1. Merhaba telefonum oppo a15s telefonumda ek ayarlar kısmında ekran kaydedici olduğunu belirtiuor ama telefonda gösterdiği hemde sizin yaptım gibi yapınca olmuyor hızlı ayarlarda ekran keydedici çıkmıyor yardım eder misiniz?

Yorumdan çık