Oppo telefonlarla ekran görüntüsü alma işlemi diğer android telefonlarla benzer şekilde yapılmaktadır. Oppo ile ekran görüntüsü almak için fiziksel tuşları kullanabileceğiniz gibi üç parmağınızı ekranda aşağı doğru kaydırarak da ekran görüntüsü alabilirsiniz. Gelin şimdi Oppo telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır resimli olarak anlatalım.

Fiziksel Tuşlar ile Ekran Görüntüsü Alma

Diğer android telefonlarda olduğu gibi Oppo telefonlarla ekran görüntüsü almak için fiziksel tuşları kullanabilirsiniz. Ses Kısma Tuşu ve Güç Tuşuna aynı anda basıp 1-2 saniye kadar beklerseniz telefonunuzdan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

Üç Parmakla Ekran Görüntüsü Alma

Oppo A9, A9x, A7, F9 Pro, R17, F5, A73, R11, R15 gibi birçok Oppo modeli üç parmakla ekran görüntüsü alma özelliği sunmaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken üç parmağınızı ekranın üstünden aşağı doğru kaydırmaktır. Bu özelliğin çalışması için Ayarlar > Akıllı Kolaylık > Jest ve Hareket yolunu izleyin ve 3 parmakla ekran görüntüsü özelliğini aktif hale getirin.

İlginizi Çekebilir: Oppo Ekran Kaydı Alma

Oppo ile çektiğiniz ekran resimlerine telefonunuzun Galeri uygulamasından erişebilir, düzenleme yapabilir veya paylaşabilirsiniz.

Paylaş.

1 Yorum

  1. OPPO A5 2020 de 3. EKRAN FOTO ÇEKME YÖNTEMİ : Oppo A5 2020 telefonum da güç tuşunun ekranla birleştiği yerde , parmağınızı ekranın sağ kenaridan sola doğru kaydirinca bir menü/pencere açılıyor oradan da ekran foto çekilebiliyor

Yorum Yap