OnePlus 7 Pro ve Samsung Galaxy S10 Plus için batarya testi yapıldı. Geçtiğimiz gün iki telefon için yapılan hız testini sizlerle paylaşmıştık. Akıllı telefonlarda hız performansı kadar önemli olan bir diğer özellik batarya performansıdır. Hız testinde Galaxy S10+’ı geride bırakan OnePlus 7 Plus, batarya testinde nasıl bir performans gösterdi?

Phonebuff tarafından hazırlanan batarya testinde, OnePlus 7 Pro ile Galaxy S10+’ı uzun kullanım batarya performansları test edildi. Hazırlanan test videosunda her iki telefonla 1’e saat olacak şekilde, telefon görüşmesi, mesajlaşma, Gmail, Chrome, Instagram, Youtube, Alto, Google Haritalar, Spotify, Snapchat gibi uygulamalar çalıştırılıyor. Ayrıca telefonlar 16 saat boyunca Standby (kapalı) konumda bekletilerek cihazların kapalı durumda ne kadar batarya harcadıkları gösteriliyor.

Yapılan batarya testinde genel olarak iki telefonda iyi performans gösteriyor. Ancak testin kazananı Samsung Galaxy S10+ oluyor. OnePlus 7 Pro’nun bataryası bittiğinde Galaxy S10+’ın halen %16 bataryası bulunuyordu. Bu arada OnePlus 7 Pro Li-Po 4000 mAh bataryaya sahipken, Galaxy S10 Plus Li-Ion 4100 mAh bataryaya sahip.

OnePlus 7 Pro vs Galaxy S10 Plus Batarya Testi

Paylaş

1 Yorum

Yorumdan çık