Netflix otomatik ödeme kapatma nasıl yapılır bu yazımızda farklı yöntemler ile anlatacağız. Bir Netflix hesabı açtığınızda, sizden abonelik ücretini kesmek için kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi girmeniz istenir. Netflix üyeliğinizi iptal etmediğiniz sürece, kartınızdan her ay abonelik ücreti otomatik olarak kesilir. Peki Netflix otomatik ödeme nasıl kapatılır? Gelin bunun çözüm yollarına bakalım.

Netflix Otomatik Ödeme Kapatma

Netflix hesabınızda en az bir adet ödeme yöntemi bulunması zorunludur. Yani, hesabınıza ikinci bir ödeme yöntemi eklemeden, varolan ödeme yöntemini (kart bilgilerinizi) silemezsiniz. Bu da otomatik ödeme yöntemini doğrudan kapatamayacağınız anlamına gelmektedir. Ancak dolaylı yollardan otomatik ödemeyi kapatabilirsiniz.

Netflix otomatik ödeme kapatma için kullanabileceğiniz ilk yöntem kredi kartınızı internet alışverişine kapatmak olacaktır. Kredi kartınız internet alışverişine kapalı olduğu için ödeme gününüz geldiğinde Netflix kartınızdan ücret tahsil edemeyecektir. Netflix ödeme tarihi geçerse ne olur? Ödeme yapılmadığı için Netflix size hem mail yoluyla hem de uygulama üzerinden ödemenin yapılamadığına dair bilgilendirme mesajı gönderecektir. Artık burada, ödemenizi manuel olarak yapabilir veya Netflix üyeliğini iptal edebilirsiniz. Ayrıca ödemeniz tahsil edilemese bile, Netflix’i açtığınızda çıkan ekranda Ödemeyi Daha Sonra Yap seçeneğini seçerek Netflix’i bir süre daha izlemeye devam edebilirsiniz.

Netflix otomatik ödemeyi kapatmak için yapabileceğiniz bir diğer şey ise Üyeliğinizi İptal etmektir. Netflix üyeliğinizi iptal ettiğiniz zaman, ödeme günü gelene kadar Netflix’i izlemeye devam edebilirsiniz. Ayrıca iptal ettiğiniz üyeliğinizi 10 ay içinde yeniden başlatırsanız; profilleriniz, favorileriniz, izleme tercihleriniz ve hesap ayrıntılarınız aynı şekilde sizi karşılayacaktır. 10. aydan itibaren ise tüm bilgileriniz silinecektir.

Netflix Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Üyelik İptal etme sayfasında, Netflix üyeliğinizin bitmesine kaç gün kaldığını görebilirsiniz. Bu arada “Netflix iptal edilince para geri gelir mi?” sorunun cevabı hayırdır. Aboneliğinizi iptal ettiğiniz zaman, kalan günlerinizi izlemeye devam edersiniz ve para iadesi yapılmaz.

Paylaş

Yorumdan çık