Telefondan Netflix iptal etme nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız. Netflix aboneliğini iOS veya Android telefondan  iptal edebilirsiniz. Gelin şimdi sırasıyla resimli olarak iPhone’da netflix iptal etme ve Android telefonda netflix üyelik iptal etme işlemi nasıl yapılır anlatalım.

Dünyanın en popüler dizi/film platformu olan Netflix, Türkiye’de de 1.5 milyon abonesiyle en popüler dizi/film izleme platformudur. 30 günlük deneme süresi de bulunan Netflix’i istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Deneme süresinde Netflix aboneliğini iptal ederseniz, kredi kartınıza her hangi bir ödeme yansıtılmaz. Ayrıca taahhüt istemeyen Netflix’i istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Gelin şimdi Netflix üyelik iptal etme telefondan nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Telefondan Netflix İptal Etme (Android)

  • Android telefonunuzda Netflix uygulamasını açın.
  • Ekranın sağ alt köşesinde yer alan Daha Fazla seçeneğine dokunun.
  • Hesap seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda Üyeliği İptal Et butonuna dokunun.
  • Açılan onay ekranında İptal İşlemini Tamamla butonuna dokunun.

telefondan netflix iptal etme android

iPhone’da Netflix Üyelik İptal Etme

  • Netflix’in iOS uygulamasında üyelik iptal etme seçeneği bulunmadığı için Netflix İptal etme işlemini Safari veya başka bir tarayıcı üzerinden yapacağız.
  • Yandaki Netflix Üyelik İptal linkine tıklayın.
  • Açılan ekranda İptal İşlemini Tamamla butonuna tıklayın ve üyelik iptal işlemini gerçekleştirin.

Ayrıca Netflix.com sitesini tarayıcıda açıp, Ekranın sol üst köşesinde yer alan menüden Hesap seçeneğini seçip, Üyeliği İptal Et > İptal İşlemini Tamamla diyerek de Netflix üyeliğini iptal edebilirsiniz.

netflix uyelik iptal etme iphone

Yukarıda anlattığımız gibi Netflix üyeliğini telefondan iptal edebilirsiniz. Netflix üyeliğini iptal ettiğiniz zaman, kalan sürenizi izlemeye devam edebilirsiniz. Örneğin üyeliğiniz her ayın 20’sinde yenileniyorsa ve siz üyeliğinizi ayın 10’unda iptal ederseniz, ayın 20’sine kadar Netflix’i izlemeye devam edebilirsiniz.

Netflix üyeliğini iptal ettikten sonra, 10 ay içerisinde üyeliğinizi tekrar açarsanız, profilleriniz, izleme tercihleriniz, listeniz gibi tüm bilgileriniz geri gelmektedir.

Paylaş

Yorumdan çık