Messenger’ı Facebook hesabı olmadan kullanabilir miyim? Evet, Messenger’ı Facebook hesabı olmadan kullanabilirsiniz. Facebook hesabınız yoksa, Facebook hesabınızı kalıcı olarak sildiyseniz veya dondurduysanız sorun değil çünkü Facebook Messenger uygulamasına, telefon numaranızla kayıt olabilirsiniz. Messenger’ı facebooksuz kullanmak için telefon numarası ile kayıt yaptırmanız gerecek.

Messenger’ı facebook hesabı olmadan kullanmak için telefon numarasıyla hesap oluşturmanız gerekmektedir. Eğer hali hazırda telefonunuzda Facebook ile giriş yapılmış Messenger uygulaması varsa bunu telefonunuzdan tamamen kaldırın. iPhone kullanıcıları uygulamayı tamamen silme yazımıza bakabilirler. Silme işleminden sonra Messenger uygulamasını cihazınıza Google Play veya App Store üzerinden indirin. Ve messengerı facebooksuz kullanmak için aşağıdaki adımları yaparak hesabınızı oluşturun.

Facebook Hesabı Olmadan Messenger Kullanma

  • Messenger uygulamasını açın ve ekranın altında yer alan “Yeni Hesap Oluştur” seçeneğine dokunun.
  • Cep telefonu numaranızı girin ve İleri butonuna dokunun.
  • Messenger hesabınıza girişlerde kullanacağınız şifrenizi belirleyin. Şifreniz, harf, rakam ve noktalama işareti içeren en az 6 karakterden oluşmalıdır.
  • Ad, Soyad bilgilerinizi girin ve İleri butonuna dokunun.
  • Hesap Oluştur butonuna dokunun.

messenger facebooksuz kullanma

  • Telefonunuza tek kullanımlık şifreniz gelecektir, şifrenizi girin ve Messenger’ı facebooksuz kullanmaya başlayın.

Yukarıda anlattığımız gibi Messenger’ı Facebook hesabı olmadan kullanabilirsiniz. Ancak Facebook hesabı oluştururken, telefon numarası ile kayıt olduysanız veya telefon numaranız facebook’ta kayıtlıysa ve Messenger için de bu telefon numarasını kullanacaksınız, kayıt işlemi sonunda, sizi tanıyacaktır. Ancak Bu benim hesabım değil diyerek devam edebilir ve yeni hesabınızla messenger’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık