iPhone’da uygulama silmenin farklı yolları vardır. iPhone’da uygulama silmek için izlediğiniz yol, ya sadece uygulamanın saklama alanını boşaltır veya uygulamanın tüm verilerini silerek uygulamayı telefonunuzdan kaldırır. Şimdi iPhone’dan uygulama silmenin farklı yollarını anlatacağız.

iPhone kullanıcılarının uygulama silmek için en sık kullandıkları yöntem ana ekran üzerinde uygulamaya hafifçe basılı tutup, çarpı işareti ile uygulamayı kaldırmaktır. Ancak bu yöntem ile telefonunuzdan bir oyun veya uygulamayı kaldırmanız uygulamanın verilerini ve belgelerini telefonunuzdan kaldırmaz. Bu yöntem uygulamanın sadece saklama alanını telefonunuzdan siler. App Store’da bu uygulamayı aradığınız zaman uygulama yanında buluttan indirme simgesini görürsünüz. App Store’dan uygulamayı yeniden yüklediğinizde tüm verileriniz tekrar yerine koyulacaktır.

iphone uygulama silme bulut

Eğer iPhone’da bulunan bir uygulamayı tamamen silmek istiyorsanız bunu Ayarlar bölümünden yapmanız gerekmektedir. iPhone’da uygulamayı tamamen silmek için Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı yolunu izleyin ve silmek istediğiniz uygulamayı seçin. Açılan ekranda altta kırmızı renkle yazılı olan Uygulamayı Sil seçeneğini seçin.

iphone uygulama silme kalici

 

Yukarıda anlattığımız gibi Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı bölümünde silmek istediğiniz uygulamayı seçip üstteki mavi renkli Uygulamayı Sil seçeneğini seçerseniz en başta anlattığımız yöntem gibi uygulamanın sadece saklama alanını boşaltırsınız. Ancak uygulamanın belgeleri ve verileri silinmez.

Paylaş

Yorumdan çık