Anasayfa BLOG iPhone’da Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır ?

iPhone’da Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır ?

0

iPhone’da konferans görüşmesi yapabilirsiniz. Yani aynı anda birden fazla kişiyi arayıp aramaları birleştirebilir ve grup halinde konuşma gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda iPhone’da konferans görüşmesi nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

 

iPhone’da Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır ?

  • Arama ekranına gelip arayacağınız ilk kişiyi normal bir şekilde arayın.
  • İlk arama başladığında aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi + işareti ile arama ekle seçeneği çıkacaktır. Arama ekle butonuna dokunun.

  • Konferansa ekleyeceğiniz diğer kişinin numarasını çevirin veya rehberden seçip arayın.
  • Arama başladığında öncelikle ilk aradığınız kişi otomatik olarak beklemeye alınacaktır. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi Konferans seçeneği ekranda çıkacaktır. Konferans seçeneği seçip aramaları birleştirin. Böylece artık herkes hatta bağlı olacak ve konferans görüşmesi başlayacaktır.

Yukarıdaki adımları tekrar edip konferans görüşmesine daha fazla kişiyi davet edebilirsiniz. Vodafone ve Türk Telekom aynı anda 5 kişiyi, Turkcell ise aynı anda 6 kişiyi aramayı desteklerler. Ayrıca aradığınız kişilerde aynı şekilde başka kişileri arayarak konferans görüşmesine davet edebilir ve böylece konferansa katılım sayısını daha fazla kişiye çıkarabilirsiniz.

Konferans görüşmesi için ekstra bir ücret ödenmez. Her aradığınız kişi için normal tarifeniz üzerinden ücret ödersiniz. 5 kişinin katıldığı bir konferans görüşmesi 10 dakika sürerse, tarifenizden 50 dakika harcamış olursunuz.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz