Ana sayfa BLOG Akıllı Telefonlarda Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Akıllı Telefonlarda Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

40

Telefonda konferans nasıl yapılır? Akıllı telefonlarınız ile birden fazla kişiyle aynı anda telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Samsung, Huawei, Xiaomi, Oppo, Nokia gibi Android ve iPhone telefonlar konferans özelliğini desteklemektedir. Bu yazımızda telefonda konferans nasıl yapılır, konferans ücreti, görüşmenin konferans görüşmesi olduğu nasıl anlaşılır ve konferans yapamıyorum gibi sık sorulan soruları cevaplayacağız.

Samsung, Xiaomi, Oppo, Huawei, OnePlus, Nokia, LG, iPhone gibi akıllı telefonların tümü konferans görüşmesi özelliğini desteklemektedir. Aynı şekilde Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörleri de konferans aramalarını desteklemektedir. Konferans nasıl yapılır yazımızda bir Samsung üzerinden işlemi anlattık. Ancak diğer marka ve modellerde de aynı yolu izleyerek konferans araması yapabilirsiniz. iPhone kullanıcıları iPhone’da Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır? yazımızı okuyabilirler.

Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

 1. Aramak istediğiniz kişiyi arayın.
 2. İlk aradığınız kişi telefonu açtıktan sonra arama ekranına gelin Kişi Ekle/Çağrı Ekle  veya  konferans butonuna dokunun.
 3. Konferansa eklemek istediğiniz kişiyi arayın veya rehberden seçin ve arama arama butonuna dokunun.
 4. Aradığınız kişi telefonu açtıktan sonra konferans konuşmasına eklemek için konferansa-ekle Birleştir (konferansa ekle) butonuna dokunun. telefonda konferans nasil yapilir samsung
 5. Konferansa davet etmek istediğiniz diğer kişileri de yine aynı şekilde kişi ekle diyerek konferansa ekleyin. (2-3-4. adımları yapın.)

NOT: Aramaya yeni kişi ekledikten sonra, Birleştir seçeneği yerine Değiştir seçeneğini seçerseniz, aradığınız kişi hatta bekletilir ve siz diğer kişiyle konuşmanızı yaparsınız, sonra yine değiştir diyerek diğer aradığınız kişiyle konuşabilirsiniz.

konferans gorusmesi degistir

Telefonda Konferans Yapamıyorum [Çözümü]

Telefonda konferans yapamıyorum diyenlerin birçoğunda, arama ekranında Kişi Ekle/Çağrı ekle seçeneğinin olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu sorunu yaşayanlar aşağıdaki adımları yaparak konferans görüşmesi yapabilirler.

 1. İlk kişiyi aradıktan sonra, arama ekranına gelin.
 2. Konferansa eklemek istediğiniz diğer kişinin numarasını arayıp 3’e basın ve ardından Yes’e  dokunun.
 3. Aynı işlemleri yaparak diğer kişileri de konferansa ekleyebilirsiniz.

Telefon Görüşmesinin Konferans Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Sizi arayan kişinin sizi konferans görüşmesine eklediğini maalesef anlamanızı sağlayan her hangi bir uyarı veya bildirim sesi yoktur. Konuştuğunuz esnada arka plandan farklı sesler geliyorsa, konferans görüşmesinde olduğunuzdan şüphe edebilirsiniz. Fakat belirttiğimiz gibi kesin bir çözüm bulunmamaktadır.

Konferans Ücreti

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone‘da konferans ücreti kendi tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Her arama yaptığınız kişi için kendi tarifeniz üzerinden ücretlendirilirsiniz. Aradığınız kişiler ücret ödemezler. Örneğin, konferans görüşmesine 5 kişi davet eder ve 10 dakikalık bir görüşme yaparsanız, 50 dakika konuşma yapmışsınız gibi ücretlendirilir ve konuşma paketinizden 50 dakika harcamış olursunuz.

Konferansa Aynı Anda Kaç Kişi Katılabilir?

Vodafone ve Türk Telekom aynı anda 5 kişiyi, Turkcell aynı anda 6 kişiyi aramayı desteklerler. Sizin aradığınız kişilerde 5’er kişiyi arayarak bu sayıyı 25/30 kişiye kadar çıkartabilirsiniz..

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

40 YORUMLAR

 1. konferansa dahıl oluyorum ama onların bana sesigelıyor benım gıtmıyor neden red mı 8 pro kullanıorum wodafone

 2. Merhabalar , redmi note 7 kullanılamıyorum .ama konferans görüşmesi yapamıyorm aramaları birleştirmiyor başarısız oluyor

 3. bende aramayi birlestire basiyorum konferans araması yapılamıyor diyor acaba ayarlardan falan mi sorun var yoksa? açık cevap verin lutfen( vodofone hattım..telefon modelim ise galaxsy j5 prime)

  • Beklemeye alıyor zaten beklemeye aldığın kişi telefonu kapatmayıp bekleyecek. aradığın 2.kişi telefonu açtığında konferansa ekle diyorsun

 4. Benim telefonumda birlestirmede hata veriyor general mobile 4,5G operatörü aradım açık olduğunu sorunun benim telefonumdan kaynaklandığını söyledi çok uğraşmama rağmen malesef çözemedim yardımcı olursanız memnun olurum , teşekkür ederim.

 5. Benim telefonum j7 prime
  Konferans yapmıyorum arama ekle yapıp birleştire bastıktan sonrada ekleniyor konferans oluşuyor sonra kişiyi konferanstan atiyor ne yapmam lazim

 6. Selamun Aleyküm samsung a7 2017 kullanıyorum konferans görüsmesini kabul etmiyor kiminle iletişime geçmeliyim?Birde bende pakette dakikada var konferans yapinca dakikadan gider degilmj herhangi bir ücret ödemeyiz?

  • Konferans görüşmelerinde var olan dakikalarınız kullanılmaktadır. Operatörünüz ile iletişime geçebilirsiniz.

 7. Selam s7 kullanıyorum avea operatör konferans görüşme olmuyor birleştir çıkmıyo sadece değiştir var müşteri hizmetlerini aradım bizden değil diyor servisi aradım bizden değil diyor yardımcı olursanız sevinirim

 8. meraba konferans yapamıyorum arama ekle yapıyorum bırlestır dıyorum konferans olusmuyor dıyor samsung s8 kullanıyorum lutfen yardım edermısınız

  • Normalde galaxy S8 ile konferans görüşmesi sorunsuz olarak yapılabilmektedir. Operatörünüz ile iletişime geçip konferans görüşmesine hattınız açık olup olmadığını öğrenin.

 9. Konferans görüşmesi yapamıyorum birinci kişiyi arıyorum arama ekle tuşuna basıp ariyorum birleştirme tuşuna bastığımda konferans görüşmesi yapılamıyor diyor yardımcı olursanız sevinirim.

  • Telefon operatörünüzle görüşün. Hatınız vodafone’sa böyle sorunlar olabiliyor. Bazı tarifeler konferans görüşmesine kapalı olabiliyor.

  • Lg g4’de konferans görüşmesi yapılabilmektedir. Sorun operatörünüzden kaynaklı olabilir. Müşteri hizmetlerini aramanızı öneririz.

 10. bende aramayi birlestire basiyorum konferans araması yapılamıyor diyor acaba ayarlardan falan mi sorun var yoksa? açık cevap verin lutfen

  • Açık cevap almak için telefon modelinizi ve operatörünüzü belirtin öncelikle. Sonra elimizden gelen bir şey varsa yardımcı olmaya çalışırız.

    • Sorun büyük ihtimalle telefonunuzdan değil Vodafone’da kullanmış olduğunuz tarifeden kaynaklanıyor olabilir. Çünkü Vodafone’da birçok tarife maalesef konferans görüşmelerini desteklememektedir. Vodafone’da en son saniye bazlı tarifer konferansı destekliyordu. Ancak son durum nedir ve tarifeniz uygun mudur bunun için müşteri hizmetlerini aramanızı tavsiye ederim.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın