Telefonda konferans nasıl yapılır? Akıllı telefonlarınız ile konferans görüşmesi yani birden fazla kişi ile aynı anda telefon görüşmesi yapabilirsiniz. iPhone ve Samsung, Huawei, Xiaomi, Oppo, Nokia gibi Android telefonlar konferans özelliğini desteklemektedir. Bu yazımızda telefonda konferans nasıl yapılır, konferans ücreti ne kadar, görüşmenin konferans görüşmesi olduğu nasıl anlaşılır ve konferans yapamıyorum gibi sık sorulan soruları cevaplayacağız.

Samsung, Xiaomi, Oppo, Huawei, OnePlus, Nokia, LG, iPhone gibi akıllı telefonların tümü konferans görüşmesi özelliğini desteklemektedir. Aynı şekilde Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörleri de konferans aramalarını desteklemektedir. Biz örneğimizde Samsung telefonda konferans yapma işlemini anlattık. Ancak diğer marka ve modellerde de aynı yolu izleyerek konferans araması yapabilirsiniz. iPhone kullanıcıları iPhone’da Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır? yazımızı okuyabilirler.

Konferans Görüşmesi Nasıl Yapılır?

 1. Aramak istediğiniz kişiyi arayın.
 2. İlk aradığınız kişi telefonu açtıktan sonra arama ekranına gelin Kişi Ekle/Çağrı Ekle  veya  konferans butonuna dokunun.
 3. Konferansa eklemek istediğiniz kişiyi arayın veya rehberden seçin ve arama arama butonuna dokunun.
 4. Aradığınız kişi telefonu açtıktan sonra konferans konuşmasına eklemek için konferansa-ekle Birleştir (konferansa ekle) butonuna dokunun. telefonda konferans nasil yapilir samsung
 5. Konferansa davet etmek istediğiniz diğer kişileri de yine aynı şekilde kişi ekle diyerek konferansa ekleyin. (2-3-4. adımları yapın.)

NOT: Aramaya yeni kişi ekledikten sonra, Birleştir seçeneği yerine Değiştir seçeneğini seçerseniz, aradığınız kişi hatta bekletilir ve siz diğer kişiyle konuşmanızı yaparsınız, sonra yine değiştir diyerek diğer aradığınız kişiyle konuşabilirsiniz.

konferans gorusmesi degistir

Telefonda Konferans Yapamıyorum [Çözümü]

Telefonda konferans yapamıyorum diyenlerin birçoğunda, arama ekranında Kişi Ekle/Çağrı ekle seçeneğinin olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu sorunu yaşayanlar aşağıdaki adımları yaparak konferans görüşmesi yapabilirler.

 1. İlk kişiyi aradıktan sonra, arama ekranına gelin.
 2. Konferansa eklemek istediğiniz diğer kişinin numarasını arayıp 3’e basın ve ardından Yes’e  dokunun.
 3. Aynı işlemleri yaparak diğer kişileri de konferansa ekleyebilirsiniz.

Telefon Görüşmesinin Konferans Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Sizi arayan kişinin sizi konferans görüşmesine eklediğini maalesef anlamanızı sağlayan her hangi bir uyarı veya bildirim sesi yoktur. Konuştuğunuz esnada arka plandan farklı sesler geliyorsa, konferans görüşmesinde olduğunuzdan şüphe edebilirsiniz. Fakat belirttiğimiz gibi kesin bir çözüm bulunmamaktadır.

Konferans Ücreti

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone‘da konferans ücreti kendi tarifeniz üzerinden ücretlendirilir. Her arama yaptığınız kişi için kendi tarifeniz üzerinden ücretlendirilirsiniz. Aradığınız kişiler ücret ödemezler. Örneğin, konferans görüşmesine 5 kişi davet eder ve 10 dakikalık bir görüşme yaparsanız, 50 dakika konuşma yapmışsınız gibi ücretlendirilir ve konuşma paketinizden 50 dakika harcamış olursunuz.

Konferansa Aynı Anda Kaç Kişi Katılabilir?

Vodafone ve Türk Telekom aynı anda 5 kişiyi, Turkcell aynı anda 6 kişiyi aramayı desteklerler. Sizin aradığınız kişilerde 5’er kişiyi arayarak bu sayıyı 25/30 kişiye kadar çıkartabilirsiniz..

Paylaş

40 yorum

 1. bende aramayi birlestire basiyorum konferans araması yapılamıyor diyor acaba ayarlardan falan mi sorun var yoksa? açık cevap verin lutfen( vodofone hattım..telefon modelim ise galaxsy j5 prime)

 2. Merhabalar , redmi note 7 kullanılamıyorum .ama konferans görüşmesi yapamıyorm aramaları birleştirmiyor başarısız oluyor

 3. konferansa dahıl oluyorum ama onların bana sesigelıyor benım gıtmıyor neden red mı 8 pro kullanıorum wodafone

Yorumdan çık