Geçtiğimiz günlerde iPhone XS Max ile Galaxy Note 9 için hazırlanan hız performans testini sizlerle paylaşmıştık. Hız testinde Galaxy Note 9’a fark atan iPhone XS Max, dayanıklılık konusunda da fark atabilecek mi? İşte bu sorunun cevabı yazımızda.

PhoneBuff youtube kanalı iPhone XS Max ve Samsung Galaxy Note 9 için düşme testi yaptı. Yapılan testte telefonların düşmelere karşı dayanıklılıkları test edildi. Belli bir yükseklikten sert beton zemine bırakılan telefonların aldıkları hasarlar gösterildi.

Teste geçmeden önce Samsung Galaxy Note 9’un ekranının Corning Gorilla Glass 5 ile korunduğunu, iPhone XS Max’ın ise çizilmeye dayanıklı cam ve oleofobik kaplamaya sahip olduğunu belirtelim.

Phonebuff hazırladığı düşme testinde telefonları öncelikle arka panelin üzerine gelecek şekilde, sonrasında köşe üzerine gelecek şekilde ve son olarak ekran üzerine gelecek şekilde sert beton zemine düşüyor. Testin sonunda ise Bonus round yer alıyor. Bonus roundda ise telefonların ekranı çalışana kadar üst üste ekran üzerine düşürülüyorlar.

Test sonunda Galaxy Note 9, 37 puan alırken iPhone XS Max 36 puan alıyor. Bu test bir kez daha gösteriyor ki telefonların kırılmaması için kılıf kullanmak şart.

Paylaş.

Yorum Yap