Anasayfa BLOG iPhone XS Max Hız Testinde Note 9’u Duman Etti

iPhone XS Max Hız Testinde Note 9’u Duman Etti

0

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone XS Max ile Samsung’un amiral gemisi Galaxy Note 9 hız testinde karşı karşı geldi. PhoneBuff’ın hazırladığı hız testinde A12 Bionic chipsete sahip olan iPhone XS Max, deyim yerindeyse Galaxy Note 9’u duman etti.

PhoneBuff youtube kanalı iPhone XS Max ve Galaxy Note 9 için hız karşılaştırma testi yaptı. Akıllı telefonların özelliklerine özetle baktığımızda Galaxy Note 9, Snapdragon 845 chipset, 8 GB RAM, 512 GB (UFS) dahili depolama alanı ve Android 8.1 işletim sistemine sahipken iPhone XS Max, A12 Bionic chipset, 4 GB RAM, 64 GB (NVME) dahili depolama alanı ve iOS 12 işletim sistemine sahip.

Hız testinde iki telefonla aynı anda 16 farklı oyun ve uygulama iki tur olacak şekilde ardarda açılıyor. Testin ilk turu telefonların uygulamaları açma hızlarını gösterirken ikinci tur, telefonların uygulamaları arkaplanda çalıştırma performanslarını ve çoklu uygulama performanslarını görmemizi sağlıyor.

iPhone XS Max testin ilk turunu 1 dakika 49 saniyede tamamlarken Galaxy Note 9, 2 dakika 11 saniyede tamamlayabildi. Testin ikinci turunu 43 saniyede tamamlayan iPhone XS Max, testin tamamını 2 dakika 33 saniyede bitirmeyi başardı. Galaxy Note 9 ise testin ikinci turunu 35 saniyede tamamlayıp testin tamamını 2 dakika 47 saniyede tamamlayabildi.

iPhone XS Max özellikleri için tıklayın.

Samsung Galaxy Note 9 özellikleri için tıklayın.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz