Ve beklenen hız testi sonunda geldi. Apple’ın amiral gemisi iPhone X ve Samsung’un amiral gemisi Galaxy Note 8 için hız ve performans testi yapıldı. Süper hızlı olan iki telefon hız testinde birbirine üstünlük sağlamaya çalıştılar.

Apple’ın 10. yılına özel olarak ürettiği iPhone X, başta fiyatı (6099 – 6899 TL) olmak üzere bazı yönleriyle eleştirilere maruz kaldı. Biz de dün paylaştığımız bu iPhone X Yerine Tercih Edebileceğiniz En İyi 6 Telefon haberde iPhone X’e alternatif en iyi akıllı telefonları listelemiştik. Ve listenin en başına da Samsung Galaxy Note 8‘i koymuştuk.

PhoneBuff youtube kanalı iPhone X ve Galaxy Note 8 için hız testi yaptı. Hazırlanan testte her iki akıllı telefonla 16 farklı oyun ve uygulama iki tur olarak açılıyor. Özellikle testin ikinci turunda telefonların RAM’lerine bağlı olarak çoklu uygulama çalıştırma performansları ve uygulamaları arka planda çalıştırma performansları ölçülmüş oluyor.

Testin ilk turunu iPhone X, 1 dakika 15 saniye ile önde bitirken Galaxy Note 8, 1 dakika 24 saniye ile geride kalıyor. Ancak testin ikinci bölümünde Galaxy Note 8, 6 GB RAM’i sayesinde hiç takılmadan tüm uygulamaları açıyor ve ikinci etabı 30 saniyede tamamlıyor. iPhone X ise ikinci etabı 52 saniyede tamamlayabiliyor. Galaxy Note 8 testin tamamını 1 dakika 54 saniye ile birinci olarak bitiriyor. iPhone X ise testi 2 dakika 7 saniyede tamamlayabiliyor.

Sonuç olarak Galaxy Note 8, iPhone X’den daha yüksek performansa sahip olduğunu gösteriyor. İşte Galaxy Note 8 ve iPhone X hız testi videosu.

Paylaş.

Yorum Yap