Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone X’in yerine satın alabileceğiniz en iyi akıllı telefonları sizler için listeledik. Apple’ın 10. yıla özel ürettiği iPhone X bazı konularda eleştiri konusu oldu. Şimdi öncelikle iPhone X’i neden tercih etmemeniz gerektiğini ve daha sonra en iyi iPhone X alternatiflerini listeleyeceğiz.

iPhone X‘i tercih etmemenizin ilk nedeni elbette 6099-6899 TL‘den başlayan fiyatı diyebiliriz. Bu kadar parayı bir telefona vermek sizin için normal bir şeyse tabi ki tercih sizin.

iPhone X’i tercih etmemek için bir diğer sebep ise ekranın üstünde yer alan çentik. Bu aslında sıradan bir çentik değil, kendi içinde birçok teknolojiyi barındırıyor ancak kullanıcı deneyimine baktığımız zaman hiç hoş bir görüntü sunmadığı açık. Oyun oynarken, webde gezinirken ve video izlerken bu çentik kötü bir deneyim sunuyor.

iphone x centik

iPhone X, donanım tarafında oldukça iyi performans ve kamera sunsa da iPhone 8 Plus arasında pek bir fark bulunmuyor. Eğer tasarım sizin için çok önemli değilse 1400 TL daha az vererek iPhone 8 Plus alabilirsiniz.

iPhone X ile birlikte gelen bir diğer yenilik olan Face ID telefonu tercih etmemeniz için bir diğer neden olarak sayılabilir. Bu yeni teknolojinin daha fazla güvenlik sunduğu söylense de Apple için henüz bebek aşamasında olan bir teknoloji ve ileride ne gibi sorunlar doğurabileceği hakkında henüz net bilgilerimiz yok.

Şimdi gelelim asıl sorumuzun yanıtına. iPhone X yerine tercih edebileceğiniz en iyi alternatif telefonlara.

1. Samsung Galaxy Note 8

galaxy note8

Samsung’un amiral gemisi Galaxy Note 8, iPhone X’e alternatif olabilecek en iyi akıllı telefon diyebiliriz. 4250 TL civarı fiyatıyla Note 8’i ilk sıraya koyabilirsiniz.

Galaxy Note 8 özellikleri

2. Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+

galaxy s8 s8 plus

iPhone X yerine tercih edebileceğiniz diğer alternatif ise Galaxy S8 ve S8+. Eğer iOS takıntınız yoksa Samsung’un bu amiral gemileri sizin için diğer iyi alternatifler olacaktır.

Galaxy S8 özellikleri

Galaxy S8+ özellikleri

3. LG V30

LG V30

LG’nin yeni amiral gemisi LG V30 hem bizim hem de birçok otoritenin övgüler yağdırdığı bir telefon. Telefonun Türkiye fiyatı henüz netlik kazanmadı ancak 4000 TL civarında olacağını tahmin ediyoruz.

LG V30 özellikleri

4. Google Pixel 2 XL

pixel 2 xl 1

Google’ın yeni amiral gemisi Pixel 2 XL sizin için iyi bir alternatif olacaktır. Google Pixel 2 XL, DxOMark’dan 98 puan alarak en iyi akıllı telefon kamerasına sahip telefon olma unvanını aldı. Ayrıca Google’ın telefonu olduğu için en yeni Android sürümüne de sahip olacaksınız.

Google Pixel 2 XL özellikleri

5. Huawei Mate 10 Pro

huawei mate 10 pro

Tasarımı, kamerası, bataryası ve donanımıyla Huawei Mate 10 Pro, hiç kuşkusuz 2017’nin en başarılı akıllı telefonlarından biri.

Huawei Mate 10 Pro özellikleri

6. LG G6

lg g6 fiyati

Listemizde yer almayı başaran bir diğer akıllı telefon ise LG’nin amiral gemisi LG G6. Şık tasarımı, güçlü donanımı ve 2300 TL gibi uygun fiyatıyla tercih edebileceğiniz en iyi akıllı telefonlardan biri.

LG G6 özellikleri

Sizler de yorum kısmından iPhone X alternatifi olarak düşündüğünüz telefonları bizlerle paylaşabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık