Apple ARKit ile AR (Augmented Reality – Artırılmış Gerçeklik ) için büyük gelişmeler sağladı. Uygulama geliştiriciler ARKit ile iPhone ve iPad için oldukça başarılı oyunlar hazırladılar. Bizde sizler için iPhone ve iPad’de oynayabileceğiniz en başarılı AR oyunları listeledik.

Android cihazlar için hazırladığımız Android için En İyi 10 AR Oyunları yazımız ilginizi çekebilir.

Angry Birds AR: Isle of Pigs

Akıllı telefonların efsane oyunları arasına adını altın harflerle yazdıran Angry Birds oyunun 29 Nisan 2019’da AR (Artırılmış Gerçeklik) oyunu tanıtıldı. İlk etapta iOS platformuna gelen Angry Birds AR, yakın zamanda Android platformuna da gelecektir. Bildiğimiz Angry Birds oyununu artık bulunduğumuz ortamda oldukça gerçekçi bir deneyimle oynayabilirsiniz.

angry birds ar

Angry Birds AR: Isle of Pigs indir

The Machines

the machines

Apple’ın ARKit’ini tam olarak kullanmak söz konusu olduğunda, şuanda başka hiçbir oyun The Machines’den daha başarılı değil. Eğer bir de iPhone X’iniz varsa oyun daha harika bir hal alıyor.

iPhone X’in tanıtımında gösterilen bu oyun çok kişili oynanıyor ve bulunduğunuz ortamı bir savaş alanına dönüştürüyor. 22,99 TL olan oyun parasını son kuruşuna kadar hak ediyor ve teknolojinin geldiği son noktayı gösteriyor.

The Machines indir

Pokemon GO

pokemon go

Eminim birçoğunuz bu oyunu biliyorsunuz ama AR deyince akla gelen ilk oyunların başında Pokemon GO geliyor. Çocukluğumuzun sevilen çizgi filmi Pokemon’dan uyarlanan oyun gerçek konum tabanlı çalışıyor ve sevimli dostlarımızı yakalayıp geliştirme üzerine kurulu.

Pokemon GO indir

ARise

arise

Arise, artırılmış gerçeklikle tasarlanmış ve sadece ARKit’i destekleyen cihazlarda çalışan 3 boyutlu bir bulmaca oyunu. Eğer bulmaca türü oyunları seviyorsanız bu oyunu kesinlikle beğeneceksiniz. Forbes ve daha birçok öteriteden övgüler alan oyun artırılmış gerçekliğin nimetlerini gözler önüne seriyor. Ücretli olan oyunu 12 TL’ye satın alabilirsiniz.

ARise indir

Ticket to Earth

ticket to earth

Ticket to Earth oyunu taktiksel bulmaca ve RPG savaş oyunudur. Avustralya Game Developer Awards 2017 şampiyonu, Unity Awards 2017 En İyi mobil oyun ve altın küp finalisti, Oyun Geliştirme Dünya Şampiyonası 2017 Finalisti, IndieCade Avrupa 2017 ve Casual Connect ABD 2017 Indie Ödülü Finalisti gibi başarıları olan oyunu denemenizi tavsiye ederiz.

Ticket to Earth indir

ARZombi

arzombi

ARZombi, evinizi zombi saldırılarından koruduğunuz eğlenceli bir zombi oyunu. Odanın kapısından veya penceresinden giren zombiler sizi korkutabilir. Diğer tanıttığımız oyunlar kadar başarılı olmasada 4.49 TL’lik ücretine göre oldukça iyi bir artırılmış gerçeklik oyunu.

ARZombi indir

Sizlerde yorum kısmından beğendiğiniz ve oynadığınız AR oyunları bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Paylaş

Leave A Reply