Artırılmış gerçeklik AR oyunları halen yeni bir oyun türüdür diyebiliriz. Karşımıza ilk ciddi olarak çıkan ar oyunlar, Pokemon Go ve Ingress olmuştu. Şimdi aradan uzunca bir süre geçti ve birçok yeni ar oyunu piyasaya çıktı. İşte android için en iyi AR oyunlar!

The Walking Dead: Our World


Ar oyunlar içinde artırılmış gerçeklik hissini yaşatan en başarılı oyunlardan biri hiç kuşkusuz The Walking Dead Our World. Adından tahmin edebileceğiniz gibi oyun bir ar zombi oyunu. Gerçek dünyada zombilerle karşılaşıyor ve mücadele ediyorsunuz. Bu oyun The Walking Dead’in resmi mobil oyunudur.

The Walking Dead Our World indir

Ingress Prime

Pokemen Go’nun yapımcısı Niantic’in geliştirdiği bilim kurgu türündeki AR oyunu. Oyun, android platformunda gerçek AR deneyimi sunan ilk oyunlardan biri. 2018’in sonlarında ciddi değişiklik yapılan oyun şuan oldukça popüler ve 10 milyondan fazla indirilmeye sahip.

Ingress Prime indir

Fishing Strike


Fishing Strike, yeni nesil balıkçılık uygulaması. AR ve VR desteği ile balık tutmak hiç bu kadar güzel olmamıştı. Oyun listedeki diğer oyunlar gibi tamamen AR değil. Ancak yakaladığınız her balığı artırılmış gerçeklikle görebilirsiniz.

Fishing Strike indir

Knightfall™ AR

Knightfall ar

Knightfall AR, Milkroom Entertainment & Spectral Games tarafından geliştirilmiş bir AR savaş oyunu. Oyunda yer alan karakterleri bulunduğunuz ortamda görebiliyorsunuz. Fotoğraf çekme imkanı sunan oyunda, karakterleri istediğiniz yere yerleştirip boyutunu ayarlayıp fotoğraf çekebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Oyun tamamen ücretsiz

Knightfall AR indir

Ghostbusters World


Hayalet Avcılarının AR oyunu, android platformunun en iyi ar oyunlarından biri. Oyunda tahmin edebileceğiniz gibi gerçek dünyada dolaşarak farklı türdeki hayaletleri yakalamaya çalışıyorsunuz.

Ghostbusters World indir

Brickscape


Brickscape, AR bulmaca oyunudur. Oyunda 14 farklı temada 700 bölüm bulunmaktadır. 5 farklı zorluk seviyesi bulunan oyun oldukça keyifli. AR, bulmaca ile birleşince ortaya gerçekten güzel bir şey çıkmış.

Brickscape indir

Egg, Inc.

egg inc

Egg, Inc, tıklama tarım oyunudur. Oyunda bir yumurta fabrikasını yönetiyorsunuz. Kendi yumurta fabrikanızı kurup, tavukları yumurtlatıyorsunuz. Oyunu anlatması zor ama oynaması çok keyifli. Oyun tamamen AR olmasa da oyunda bazı AR elemanı bulunuyor.

Egg, Inc indir

Zombies, Run!


Zombies, Run!, oyunu diğer ar oyunlarından biraz daha farklı. Oyunun adında Zombi geçse de oyunda zombi yok. Ancak zombilerden kaçıyorsunuz. Bu oyunu biraz daha fitness uygulaması olarak düşünebilirsiniz. Koşu aktivitenizi daha eğlenceli hale getirmek için oyunu açın ve verilen talimatlar gereği koşmaya başlayın.

Zombies, Run! indir

Jurassic World Alive


Jurassic World Alive, Pokemen Go tarzı bir ar oyunu. Oyunda gerçek dünyadaki Dinazorları yakalıyor ve farklı DNA’ları birleştirerek kendi dinazor türlerinizi oluşturuyorsunuz. Konum tabanlı olan oyunda çevrenizi keşfedin ve haritadaki dinozorları yakalayın.

Jurassic World Alive indir

Park AR


Park AR, artırılmış gerçeklik kullanılarak geliştirilmiş bir araç park etme oyunu. Eğer park etme oyunlarını seviyorsanız bu oyun kesinlikle sizi etkileyecektir. Bu arada oyunun yapımcısının türk olduğunu da belirtelim.

Park AR indir

İlginizi Çekebilir: iPhone ve iPad için En İyi AR Oyunlar

Paylaş.

Yorum Yap