iPhone rehberini yedeklemek için iCloud veya iTunes yedeklemesini kullanabilirsiniz. Ancak bu yedekleme yöntemleri ile sadece rehberinizi yedekleme yerine tüm verilerinizi yedeklemiş olursunuz. Ancak tanıtacağımız uygulama ile sadece iPhone rehberini yedekleyebilir ve kolayca yedeklemiş olduğunuz rehberi geri yükleyebilirsiniz.

iPhone rehber yedekleme işlemini en iyi yapan uygulama My Contacts Backup uygulamasıdır. Uygulamanın geliştirici de Türk bir firma olduğu için uygulama tamamen Türkçe’dir ve kullanımı da oldukça kolaydır. Yazımızın sonunda paylaştığımız App Store linkinden uygulamayı indirebilirsiniz.

iPhone Rehber Yedekleme

  1. My Contacts Backup uygulamasını açın.
  2. Uygulamanın rehberinize erişebilmesi için onay penceresinden gerekli yetkiyi verin.
  3. Ekrana gelen Yedekle butonuna dokunarak yedekleme işlemini başlatın.
  4. Uygulama yedeğinizi oluşturacak ve yedek dosyanızı mail adresinize göndermek için uyarı verecektir. Email butonuna dokunarak rehber yedeğini mail adresinizi girerek kendi mail adresinize gönderin.

iphone rehber yedekleme

Böylece mail adresinize rehber yedeğiniz VCF formatında gönderilecektir. Eğer rehberiniz silinirse veya başka bir telefona geçiş yaparsanız, rehberi geri yüklemek için tek yapmanız gereken VCF dosyasını o telefondan açmaktır. VCF rehber dosyasını iOS veya Android cihazlarınıza tek tıklama ile kurabilirsiniz. VCF rehberini telefonunuza nasıl yükleyeceğiniz konusunda buradaki yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

My Contacts Backup uygulamasını indirmek için TIKLAYIN.

Paylaş

Yorumdan çık