Ana sayfa BLOG Android’den iPhone’a Rehber Aktarma | En Basit Yöntem

Android’den iPhone’a Rehber Aktarma | En Basit Yöntem

2

Android’den iPhone’a geçiş yaptıysanız ve rehberinizi yeni telefona aktarmak istiyorsanız bunu nasıl en kolay şekilde yapabileceğinizi anlatacağız. Anlatacağımız rehber aktarma işlemi için her hangi bir uygulamaya veya mail hesabına ihtiyacınız yok. Sadece rehberimizin yedeğini alacağız ve Whatsapp ile diğer telefona mesaj olarak göndereceğiz.

Biz Android’den iPhone’a rehber aktarma işlemini Samsung Galaxy S6 ile gerçekleştirdik. Diğer android telefonlarda da rehberin yedeğini oluşturma aynı şekilde olmaktadır. Rehber aktarma işlemi için öncelikle Android cihazımızın rehberini telefona vcf dosyası olarak yedekleyeceğiz ve daha sonra bu dosyayı Whatsapp yardımı ile iPhone’a göndereceğiz. iPhone’a gelen VCF dosyasına dokunup Yeni Kişi Oluştur diyerek rehberimize ekleyeceğiz. Şimdi gelin tüm adımları sırasıyla resimli olarak anlatalım.

Android’den iPhone’a Rehber Aktarma

 • Android cihazımızdan Kişiler/Rehber uygulamasını açın ve sağ köşede yer alan üç noktaya dokunun.
 • Açılan menüden Ayarlar seçeneğini seçin.
 • Kişileri İçe Aktar/Dışa aktar seçeneğini seçin.
 • İÇERİ AKTAR seçeneğini seçerek vCard dosyasını (VCF) cihazınıza kaydedin.

android rehberi kaydetme

 • Daha sonra indirilen VCF dosyasını Paylaş seçeneği yardımı ile Whatsapp mesajı olarak yeni iPhone cihazınıza mesaj olarak gönderin. (Whatsapp’ı açıp mesaj kısmında Belge gönderme şeklinde de yapabilirsiniz.)

androidden rehber gonderme

 • iPhone’a gelen Whatsapp mesajını açın.
 • VCF dosyasına dokunun ve üstte yer alan … Kişiyi Ekle seçeneğini seçin. Açılan onay penceresinde … Yeni Kişi Oluştur seçeneğini seçin.

iphone a rehber aktarma

Böylece Android rehberinizin tamamı iPhone cihazınıza eklenmiş olacaktır. Android’den iPhone’a rehber aktarmak için daha farklı yöntemler de kullanabilirsiniz. Ancak en basit ve uğraş gerektirmeyen yöntem bu olduğu için sadece bunu paylaşıyoruz. Bu yöntemi ayrıca Android’den Android’e rehber aktarmak için de kullanabilirsiniz.

2 YORUMLAR

 1. Dışa aktarmak yerine içe aktardığım için fazladan 2 saatlik iş yükü çıktı. rehber temizliği yapıyorum şu an.
  bilmiyorsanız yapmayın şu işi.

 2. Androidden dışa aktar denmesi gerekmez mi? Sadece o kısımda bir hata olmuş sanırım ama gayet mantıklı ve basit yöntem.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın