Android’den iPhone’a geçiş yaptıysanız ve rehberinizi yeni telefona aktarmak istiyorsanız bunu nasıl en kolay şekilde yapabileceğinizi anlatacağız. Size üç farklı yöntem ile Android’den iPhone’a rehber aktarmayı anlatacağız. Anlatacağımız ilk rehber aktarma işlemi için her hangi bir uygulamaya veya mail hesabına ihtiyacınız yok. Sadece rehberimizin yedeğini alacağız ve Whatsapp ile iPhone’a mesaj olarak gönderip kişileri rehbere kaydedeceğiz. Son olarak SIM kart ile rehber aktarmayı anlatacağız. Gelin şimdi android rehberini iphone’a aktarma işlemini anlatalım.

Android’den iPhone’a Rehber Nasıl Aktarılır?

Android’den iOS’a geçmek isteyenlerin ilk düşündüğü şey verilerimi nasıl aktaracağım sorusudur. Artık veri aktarma işi oldukça basit. Eğer Android’den yeni bir iPhone’a geçiş yapıyorsanız, rehberiniz, fotoğraflarınız, belgeleriniz, notlarınız, takviminiz, uygulamalarınız gibi tüm verilerinizi Apple’ın geliştirmiş olduğu Move to iOS (iOS’e Taşı) uygulaması ile kolayca yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra yazımızda sadece rehberinizi iPhone’a aktarmak isteyenler için en basit yöntem olan VCF oluşturma işlemini de anlatacağız.

VCF ile Android’den iPhone’a rehber aktarma işlemini Samsung marka bir telefon ile gerçekleştirdik. Diğer android telefonlarda da rehberin yedeğini oluşturma işlemi aynı şekilde olmaktadır. Rehber aktarma işlemi için öncelikle Android cihazımızın rehberini telefona vcf dosyası olarak yedekleyeceğiz ve daha sonra bu dosyayı Whatsapp yardımı ile iPhone’a göndereceğiz. iPhone’a gelen VCF dosyasına dokunup Yeni Kişi Oluştur diyerek rehberimizdeki tüm kişileri tek seferde aktarmış olacağız. Şimdi gelin tüm adımları sırasıyla resimli olarak anlatalım.

Android’den iPhone’a Rehber Aktarma (VCF Yöntemiyle)

 • Android telefonunuzda Telefon uygulamasını açın ve Kişiler sekmesine gelin.
 • Uygulamasını açın ve sağ köşede yer alan üç noktaya dokunun ve açılan menüden Kişileri Yönet seçeneğini seçin.
 • Kişileri İçe veya dışa aktar seçeneğini seçin.
 • Dışa Aktar seçeneğini seçip açılan ekranda Hedef olarak Dahili Depolama seçeneğini seçin ve Dışa Aktar butonuna dokunun. vCard dosyasını (VCF) cihazınıza kaydedin.

android rehberi disa aktarma

 •  Telefonunuzdaki Dosyalar uygulamasında, Kişiler.vcf dosyası Dahili Depolama > Download klasörü altında yer almaktadır.
 • Daha sonra indirilen VCF dosyasını Paylaş seçeneği yardımı ile Whatsapp mesajı olarak yeni iPhone cihazınıza mesaj olarak gönderin. (Whatsapp’ı açıp mesaj kısmında Belge gönderme şeklinde de yapabilirsiniz.

androidden rehber gonderme

 • iPhone’a gelen Whatsapp mesajını açın.
 • VCF dosyasına dokunun ve üstte yer alan … Kişiyi Ekle seçeneğini seçin. Açılan onay penceresinde … Yeni Kişi Oluştur seçeneğini seçin.

iphone a rehber aktarma

Böylece Android rehberinizin tamamı iPhone cihazınıza eklenmiş olacaktır. Android’den iPhone’a rehber aktarmak için kullanabileceğiniz en basit yöntem budur. Bu yöntemi ayrıca Android’den Android’e rehber aktarmak için de kullanabilirsiniz. Şimdi gelin Move to iOS uygulaması ile Android’den iPhone’a rehber aktarma işlemini anlatalım.

Android’den iPhone’a Rehber Aktarma (iOS’e Taşı Uygulaması)

 • Move to iOS (iOS’e Taşı) uygulamasıyla rehber ve veri aktarma işlemini yeni aldığınız ve kurulum gerçekleştireceğiniz bir iPhone’a rehber aktarmak için kullanabilirsiniz.
 • Google Play Store’den iOS’e Taşı uygulamasını Android telefonunuza indirin.
 • Kurulumu yapacağınız iPhone’u açın ve kurulum ekranında Android’deki Verileri Taşı seçeneğine dokunun.ios 2 e tasi verileri tasi
 • Android telefonunuzda iOS’e Taşı uygulamasını açın ve iPhone ekranında yer alan tek kullanımlık kodu girin.
 • iPhone geçici bir Wi-Fi ağı kuracak. Android cihazınız size bu ağa bağlanmak istiyor musunuz diye sorduğunda Bağlan seçeneğini seçin.
 • Açılan Verileri Aktar sayfasında, aktarmak istediğiniz verileri (rehber, uygulamalar vb.) seçin.
 • iPhone’da yükleme çubuğu dolduğunda Android cihazınızda Bitti seçeneğine dokunun. iPhone’da ise Sürdür seçeneğine dokunarak kurulum işlemini tamamlayın.

iOS’e Taşı uygulamasıyla veri aktarma işlemi, aktaracağınız verilerin boyutuna bağlı olarak uzun sürebilir. Bu süre zarfında iki cihazınızı yan yana konumlandırın ve sabırla bekleyin.

SIM Kart ile Rehber Aktarma

Android’den iOS’a rehber aktarmanın en basit yöntemlerinden biri de SIM kart ile rehberi taşımaktır. Android telefonunuza takılı olan SIM karta öncelikle rehberinizi aktarın. Daha sonra rehberin kayıtlı olduğu bu SIM kartı iPhone’a takarsanız, tüm rehberinize ulaşabilir ve dilerseniz, SIM karttaki numaraları iPhone’a taşıyabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgiye iPhone Rehberi SIM Karta Aktarma yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Paylaş.

2 yorum

 1. Androidden dışa aktar denmesi gerekmez mi? Sadece o kısımda bir hata olmuş sanırım ama gayet mantıklı ve basit yöntem.

 2. Dışa aktarmak yerine içe aktardığım için fazladan 2 saatlik iş yükü çıktı. rehber temizliği yapıyorum şu an.
  bilmiyorsanız yapmayın şu işi.

Yorum Yap