Anasayfa BLOG iPhone Kilit Ekranında Mesaj İçeriğini Gizleme

iPhone Kilit Ekranında Mesaj İçeriğini Gizleme

0
PAYLAŞ

iPhone ekranı kilitliyken bir mesaj aldığınız zaman mesajı gönderen kişi ve mesajın içeriği gösterilmektedir. Ancak çoğu kişi ekran kilitliyken mesajı gönderen kişinin ve mesajın içeriğinin gözükmesini istemez. Bu yazımızda iPhone kilit ekranında mesajı gizlemeyi anlatacağız.

iPhone kullanıcıları, Whatsapp ve diğer mesajlaşma uygulamalarından bir bildirim aldığı zaman telefon ekranı kilitliyken bile mesajı gönderen kişiyi ve mesajın içeriğini görebilmektedirler. Ancak bu durum bazı kişileri rahatsız etmekte ve gizlilikleri açısından sorun oluşturmaktadır. Bu yazımızda sırasıyla kilit ekranında mesajın içeriğini gizleme, mesajın içeriğini ve gönderen kişiyi gizleme ve kilit ekranında bildirimleri kapatma nasıl yapılır anlatacağız.

Anlatımlarımızı Whatsapp üzerinden yapacağız. Diğer mesajlaşma uygulamaları için de durum aynı şekildedir. Eğer kilit ekranında sadece gelen mesajın içeriğini gizlemek istiyorsanız Ayarlar > Whatsapp > Bildirimler yolunu izleyin ve en altta yer alan Önizlemeleri Göster seçeneğine dokunun ve açılan menüden Asla seçeneğini seçin. Böylece kilit ekranında whatsapp mesajlarının içeriği gizlenecektir ve içerik yerinde sadece Bildirim yazacaktır.

Eğer kilit ekranında mesajın kimden geldiğini gizlemek istiyorsanız yani kişinin adını da gizlemek istiyorsanız. Whatsapp önizlemelerini kilit ekranından kapatmanız gerekmektedir. Whatsapp bildirimlerini kilit ekranından kaldırmak için Ayarlar > Whatsapp > Bildirimler yolunu izleyin ve Kilit Ekranında Göster seçeneğini pasif hale getirin.

Artık Whatsapp’dan mesaj geldiği zaman bildirim sesini duyacaksınız ancak mesaj kilit ekranında gösterilmeyecektir.

Ayrıca iPhone’da Whatsapp bildirimlerini tamamen de kapatabilirsiniz. Bildirimleri kapatırsanız Whatsapp’dan mesaj geldiğinde bildirim sesi veya her hangi bir uyarı gelmeyecektir. Sadece whatsapp uygulamasını açarsanız yeni gelen mesajları görebilirsiniz. iPhone’da Whatsapp bildirimlerini kapatmak için Ayarlar > Whatsapp > Bildirimler yolunu izleyin ve Bildirimlere İzin Ver seçeneğini pasif hale getirin.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz