Ana sayfa BLOG iPhone Kilit Ekranında Mesaj İçeriğini Gizleme

iPhone Kilit Ekranında Mesaj İçeriğini Gizleme

15

iPhone ekranı kilitliyken bir mesaj aldığınız zaman mesajı gönderen kişi ve mesajın içeriği gösterilmektedir. Ancak çoğu kişi ekran kilitliyken mesajı gönderen kişinin ve mesajın içeriğinin gözükmesini istemez. Bu yazımızda iPhone kilit ekranında mesaj içeriğini gizlemeyi hem belirli uygulamalar için tek tek yapmayı hem de toplu olarak tüm uygulamalar için anlatacağız.

iPhone kullanıcıları varsayılan olarak, Whatsapp ve diğer mesajlaşma uygulamalarından bir bildirim aldığı zaman telefon ekranı kilitliyken bile mesajı gönderen kişiyi ve mesajın içeriğini görebilmektedirler. Aynı şekilde diğer uygulamalardan da (instagram, twitter, e-mail, bankacılık vb.) bildirim aldığınızda mesajların içeriği kilit ekranında varsayılan olarak gözükür. Ancak bu durum bazı kişileri rahatsız etmekte ve gizlilikleri açısından sorun oluşturmaktadır. Bu yazımızda sırasıyla sadece belirli uygulamaların kilit ekranında mesaj içeriğini gizlemeyi ve tüm bildirimler için içeriği gizlemeyi anlatacağız.

iPhone Kilit Ekranında Mesaj İçeriğini Gizleme

 • Ayarlar uygulamasını açın.
 • Bildirimler seçeneğini seçin.
 • Önizlemeleri Göster seçeneğine dokunun.
 • Açılan ekranda Asla seçeneğini veya Kilitli Değilken seçeneğini seçin.

iphone kilit ekraninda mesaj icerigini gizleme

Böylece telefonunuzda yer alan tüm uygulamalardan gelen bildirimlerin içeriği kilit ekranında gizlenecektir. Eğer sadece belirli uygulamalardan gelen mesajların içeriğini gizlemek istiyorsanız aşağıdaki adımları yapın:

 • Ayarlar uygulamasını açın.
 • Bildirimler seçeneğini seçin.
 • Ekranı aşağı kaydırarak mesaj içeriğini gizlemek istediğiniz uygulamayı seçin. Örneğin Whatsapp’ı seçin.
 • Açılan ekranda Önizlemeleri Göster seçeneğine dokunarak karşınıza çıkan menüden Asla veya Kilitli Değilken seçeneğini işaretleyin.

Bu adımı kilit ekranında içeriğini gizlemek istediğiniz tüm uygulamalar için tek tek yapabilirsiniz.

Android Kullanıcıları için: Kilit Ekranında Mesajın İçeriğini Gizleme

15 YORUMLAR

 1. Bu anlatılanları eksiksiz yaptım karşı tarafdan mesaj geldiğinde gelen cevapsız arama yazıyor kulladığom telefon 8 plus son sürümü kullanıyorum

 2. Whatsapptan veya başka yerden telefon kilitliyken bildirimg eldiğinde bildirim içeriğini ve whatsapptan geldiyse kimden geldiği gözüksün istemiyorum. bunu nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı ?

 3. BEN de 6 plus kullanıyorum ben gelen mesajın gelenin adı da yazmasın sadece mesaj olarak gözüksün istiyorum

 4. iPhone 8 kuklanıyorum kilit ekranında göster açık olduğu halde gönderenin ismi çıkmıyor sadece mjs geldi yazıyo içeriği gizliliğini kaldırdıktan sonra içerik ve gönderen yazıyo ama eskiden içerik gizli olunca gönderenin adı çıkıyodu

 5. iPhone 7 kuklanıyorum kilit ekranında göster açık olduğu halde gönderenin ismi çıkmıyor sadece mjs geldi yazıyo içeriği gizliliğini kaldırdıktan sonra içerik ve gönderen yazıyo ama eskiden içerik gizli olunca gönderenin adı çıkıyodu

 6. son gelen whatshapp güncellemesinden sonra dediğiniz özellik gitti. gönderen gözüküyor artık. geri gelsin

 7. Ben de 7 kullanıyorum senin o özelliği yapmıştım önizlemeyi kapatınca olmuştu. Ama iki gündür mesaj içeriği kapalı mesaj gönderen kişinin ismi görünüyo anlam veremedim

 8. ben iphone 7 kullanyorum.. içerği yaptım.. mesaj gelince sadece mesaj yazıyor.. ama kimden geldiği belli oluyor onu da istemiyorum.. diğer ayardan kapatıyorum kişi de gözükmesin diye ama bu sefer sadece bildiri sesi geliyor .. ben istiyorum ki mesaj ikisi de belli olmasın. ana ekrana bildiri geldi diye yazı gelsin ..

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın