Ana sayfa BLOG iPhone Kilit Ekranında Mesaj İçeriğini Gizleme

iPhone Kilit Ekranında Mesaj İçeriğini Gizleme

15

iPhone ekranı kilitliyken bir mesaj aldığınız zaman mesajı gönderen kişi ve mesajın içeriği gösterilmektedir. Ancak çoğu kişi ekran kilitliyken mesajı gönderen kişinin ve mesajın içeriğinin gözükmesini istemez. Bu yazımızda iPhone kilit ekranında mesajı gizlemeyi anlatacağız.

iPhone kullanıcıları, Whatsapp ve diğer mesajlaşma uygulamalarından bir bildirim aldığı zaman telefon ekranı kilitliyken bile mesajı gönderen kişiyi ve mesajın içeriğini görebilmektedirler. Ancak bu durum bazı kişileri rahatsız etmekte ve gizlilikleri açısından sorun oluşturmaktadır. Bu yazımızda sırasıyla kilit ekranında mesajın içeriğini gizleme, mesajın içeriğini ve gönderen kişiyi gizleme ve kilit ekranında bildirimleri kapatma nasıl yapılır anlatacağız.

Anlatımlarımızı Whatsapp üzerinden yapacağız. Diğer mesajlaşma uygulamaları için de durum aynı şekildedir. Eğer kilit ekranında sadece gelen mesajın içeriğini gizlemek istiyorsanız Ayarlar > Whatsapp > Bildirimler yolunu izleyin ve en altta yer alan Önizlemeleri Göster seçeneğine dokunun ve açılan menüden Asla seçeneğini seçin. Böylece kilit ekranında whatsapp mesajlarının içeriği gizlenecektir ve içerik yerinde sadece Bildirim yazacaktır.

iphone whatsapp mesaj icerigini gizleme

Eğer kilit ekranında mesajın kimden geldiğini gizlemek istiyorsanız yani kişinin adını da gizlemek istiyorsanız. Whatsapp önizlemelerini kilit ekranından kapatmanız gerekmektedir. Whatsapp bildirimlerini kilit ekranından kaldırmak için Ayarlar > Whatsapp > Bildirimler yolunu izleyin ve Kilit Ekranında Göster seçeneğini pasif hale getirin.

iphone whatsapp kilit ekraninda gizleme

Artık Whatsapp’dan mesaj geldiği zaman bildirim sesini duyacaksınız ancak mesaj kilit ekranında gösterilmeyecektir.

Ayrıca iPhone’da Whatsapp bildirimlerini tamamen de kapatabilirsiniz. Bildirimleri kapatırsanız Whatsapp’dan mesaj geldiğinde bildirim sesi veya her hangi bir uyarı gelmeyecektir. Sadece whatsapp uygulamasını açarsanız yeni gelen mesajları görebilirsiniz. iPhone’da Whatsapp bildirimlerini kapatmak için Ayarlar > Whatsapp > Bildirimler yolunu izleyin ve Bildirimlere İzin Ver seçeneğini pasif hale getirin.

iphone whatsapp bildirimlerini kapatma

15 YORUMLAR

  1. Bu anlatılanları eksiksiz yaptım karşı tarafdan mesaj geldiğinde gelen cevapsız arama yazıyor kulladığom telefon 8 plus son sürümü kullanıyorum

  2. Whatsapptan veya başka yerden telefon kilitliyken bildirimg eldiğinde bildirim içeriğini ve whatsapptan geldiyse kimden geldiği gözüksün istemiyorum. bunu nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı ?

  3. BEN de 6 plus kullanıyorum ben gelen mesajın gelenin adı da yazmasın sadece mesaj olarak gözüksün istiyorum

  4. iPhone 8 kuklanıyorum kilit ekranında göster açık olduğu halde gönderenin ismi çıkmıyor sadece mjs geldi yazıyo içeriği gizliliğini kaldırdıktan sonra içerik ve gönderen yazıyo ama eskiden içerik gizli olunca gönderenin adı çıkıyodu

  5. iPhone 7 kuklanıyorum kilit ekranında göster açık olduğu halde gönderenin ismi çıkmıyor sadece mjs geldi yazıyo içeriği gizliliğini kaldırdıktan sonra içerik ve gönderen yazıyo ama eskiden içerik gizli olunca gönderenin adı çıkıyodu

  6. son gelen whatshapp güncellemesinden sonra dediğiniz özellik gitti. gönderen gözüküyor artık. geri gelsin

  7. Ben de 7 kullanıyorum senin o özelliği yapmıştım önizlemeyi kapatınca olmuştu. Ama iki gündür mesaj içeriği kapalı mesaj gönderen kişinin ismi görünüyo anlam veremedim

  8. ben iphone 7 kullanyorum.. içerği yaptım.. mesaj gelince sadece mesaj yazıyor.. ama kimden geldiği belli oluyor onu da istemiyorum.. diğer ayardan kapatıyorum kişi de gözükmesin diye ama bu sefer sadece bildiri sesi geliyor .. ben istiyorum ki mesaj ikisi de belli olmasın. ana ekrana bildiri geldi diye yazı gelsin ..

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın