iPhone’da gizli numara engelleme nasıl yapılır bu yazımızda tüm detaylarıyla anlatacağız. Numarasını gizleyen bir kişi sizi aradığı zaman iPhone ekranında “Arayan Numara Yok” (No Caller ID) ibaresi yazısı çıkar. Bu şekilde gizlenen numaraları iphone’da küçük bir ayar yaparak engelleyebilirsiniz.

Gizli numaradan aranmak her zaman rahatsız edici bir durumdur. Arayan kişinin adını görememenin yanında arayan kişinin numarası da gözükmemektedir. Gizli numaradan biri aradığı zaman “Arayan numara yok” ibaresi ekranda çıkar. iPhone’da gizli numara engelleme için özel bir ayar bulunmamaktadır. Ancak kullandığınız Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ve Pttcell gibi operatörler gizli numara engelleme işlemini ücretsiz olarak sunmaktadır.

iPhone Gizli Numara Engelleme Turkcell

iPhone erama ekranında *253# yi arayarak gizli numaraları engelleyebilirsiniz.

iPhone Gizli Numara Engelleme Türk Telekom

iPhone erama ekranında *253# yi arayarak gizli numaraları engelleyebilirsiniz.

iPhone Gizli Numara Engelleme Pttcell

iPhone erama ekranında *253# yi arayarak gizli numaraları engelleyebilirsiniz.

iPhone Gizli Numara Engelleme Vodafone

Vodafone kullanıcıları hatlarını özel numaradan aramalara kapatmak için GIZLI AC yazıp 7046‘ya ücretsiz olarak mesaj gönderebilirler. Eğer hattınızı tekrardan özel numaralara açmak isterseniz GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya mesaj gönderebilirsiniz.

iPhone, ayarlar bölümünde yer alan seçeneklerden, telefonunuzda kayıtlı olmayan numaralardan gelen aramaları engelleme imkanı da sunmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi almak için iPhone’da Rehberde Kayıtlı Olmayan Numaraları Engelleme yazımızı okuyabilirsiniz.

Paylaş.

1 Yorum

Yorum Yap