iPhone iOS 13 sonrasında birçok yeni özelliğe kavuştu. Bu yeniliklerden biri de, rehberde kayıtlı olmayan bir numara tarafından arandığınızda bu aramaları sessize alma özelliği oldu. Bilinmeyenleri Sessize Al denilen bu özellik sayesinde rehberde olmayan numaralardan gelen aramaları sessize alabilir böylece spam aramaları engelleyebilirsiniz.

Rehberinizde olmayan numaraları engelleyebilirsiniz

Telefonunuzda kayıtlı olmayan numaralardan gelen aramalar sizi rahatsız ediyorsa veya banka ve diğer firmaların müşteri temsilcileri tarafından aranmak istemiyorsanız bu yazımızda anlatacağımız, iPhone rehberinde olmayan numaraları engelleme özelliği tam da aradığınız şey olabilir. iOS 13 ile birlikte iPhone kullanıcıları Bilinmeyenleri Sessize Al özelliğine kavuştu. Bu özellik ile bilinmeyen numaralardan gelen aramalar sessize alınıyor ve daha sonra kontrol edebilmeniz için Son Aramalar bölümünde görüntülenebiliyor. Bunun yanında rehberinizde olmayan ancak sizin daha önce aradığınız bir numara sizi ararsa, bu aramanın sesi duyuluyor.

iPhone’da rehberde olmayan numaraları sessize alma

  • Ayarlar bölümünü açın.
  • Telefon seçeneğini seçin.
  • Bilinmeyenleri Sessize Al seçeneğini aktif hale getirin.

iphone rehberde olmayan numaralari engelleme

Bilinmeyenleri Sessize Al özelliğinin en güzel yanı, spam aramaları otomatik olarak sessize alması ve Son Aramalar bölümünden sizi arayan numaraları göstermesidir.

Paylaş

Yorumdan çık