iPhone garanti sorgulama işlemi artık telefonun Ayarlar bölümünden yapılabiliyor. iOS 12.2 güncellemesiyle beraber iPhone ve iPad cihazların kalan garanti süresi Ayarlar bölümünden öğrenilebiliyor.

Cihazınız iOS 12.2 güncellemesini aldıysa Ayarlar > Genel > Hakkında yolunu izleyin. Burada yer alan “Sınırlı Garanti” bölümünden cihazınızın ne zamana kadar garanti kapsamında olduğunu görebilirsiniz.

iphone garanti sorgulama

Yukarıda bahsettiğimiz iPhone garanti sorgulama bölümü iOS 12.2 ve sonraki sürümlerde geçerli olacaktır. Cihazınız henüz iOS 12.2 güncellemesi almamışsa Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyip yeni güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

Türkiye’de satın aldığınız iPhone ve iPad cihazlarının 2 yıl garanti süresi vardır. Yurtdışından aldığınız iPhone’ların ise 1 yıl garanti süresi bulunmaktadır. Bu süre zarfında kullanıcı hatası dışında kalan durumlarda, garanti kapsamında değişim veya onarım işlemlerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Kullanıcı hatası olan düşme, ekran kırılması gibi durumlarda ise ücretli servis hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Hangi durumlarda iPhone garanti kapsamında değişim veya onarım olduğu, izlemeniz gereken yollar ve cihaz değişimi hakkındaki tüm detaylara Apple Cihaz Değişimi Nasıl Yapılır? yazımızdan öğrenebilirsiniz.

iPhone garanti sorgulama konusunda aklınıza takılan tüm soruları yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Paylaş

Leave A Reply