Ana sayfa BLOG iPhone 12 Pro Max vs Note 20 Ultra Sağlamlık Testi

iPhone 12 Pro Max vs Note 20 Ultra Sağlamlık Testi

0

Geçtiğimiz sefer iPhone 11 Pro Max ile sağlamlık testinde boy ölçüşen ve şimdiye kadar ki en sağlam akıllı telefon seçilen Samsung Galaxy Note20 Ultra, bu sefer iPhone 12 Pro Max ile sağlamlık testinde karşı karşıya geldi. Bakalım seramik kalkan kaplamasıyla ekstra sağlamlık sunan ve övgüler alan iPhone 12 Pro Max, sağlamlık testinde güçlü rakibine geçit verdi mi?

PhoneBuff youtube kanalının hazırladığı sağlamlık testinde, telefonlar bir mekanizma yardımıyla belirli bir yükseklikten sert beton zemin üzerine düşürülüyor. Farklı pozisyonlarda (ekran üzerine, arka panel, köşe) düşürülen telefonların düşmelere karşı dayanıklılığı test ediliyor.

Sağlamlık konusunda oldukça iddialı olan Galaxy Note 20 Ultra’nın hem ekranı hem de arka paneli Corning Gorilla Glass Victus ile korunuyor. iPhone 12 Pro Max’ın arka paneli ise seramik kalkan korumasına sahip. Her iki cihazın çerçeveleri ise paslanmaz çelikten üretilmiş durumda. Yani her iki cihazda gerçekten deyim yerindeyse taş gibi telefonlar. Peki yapılan sağlamlık testi nasıl bitti. Sizi öncelikte sağlamlık testiyle baş başa bırakalım.

Yapılan sağlamlık testinde her iki telefon da oldukça başarılı sonuçlar çıkardı. Normalde diğer telefonlar bonus roundda çalışmaz hale gelirken her iki telefonda bu bölümü çiziksiz atlattı. Bunun üzerine ekstra bir round daha yapıldı ve bu roundu iPhone 12 Pro Max yine çiziksiz atlatırken, Galaxy Note20 Ultra’nın ekranında çizikler oldu. Bunun neticesinde iPhone 12 Pro Max sağlamlık testinin galibi olmayı başardı.

Sizin favori telefonunuz hangisi iPhone 12 Pro Max mı yoksa Samsung Galaxy Note20 Ultra mı?

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri lisans bölümünden mezun olan yazar, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar, sosyal medya, uygulamalar ve oyunları yakından takip ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın