Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 20 Ultra, Gorilla Glass Victus ekranı ile geldi. Corning firması, Gorilla Glass Victus‘un 2 metre yükseklikten düşmelere karşı dayanıklı olduğunu iddia ediyor. Peki bu iddia gerçekten doğrumu? İşte bunu öğrenmek için Phonebuff youtube kanalı Galaxy Note 20 Ultra ve iPhone 11 Pro Max için sağlamlık testi yaptı.

Geçtiğimiz günlerde JerryRigEverything youtube kanalının Galaxy Note 20 Ultra için hazırladığı sağlamlık testi videosunu sizlerle paylaşmıştık. Ancak bu testte telefonun çizilmelere, yanmaya ve bükülmeye karşı dayanıklılığı gösteriliyordu. Phonebuff’ın hazırladığı testte ise telefonların farklı açılar üzerine gelecek şekilde düşmelere karşı dayanıklılığı test ediliyor. Peki Gorilla Glass Victus ile korunan Galaxy Note 20 Ultra düşmelere karşı ne kadar dayanıklı.

Phonebuff youtube kanalının hazırladığı sağlamlık testinde, telefonlar bir mekanizma yardımıyla, belirli bir yükseklikten sert beton zemin üzerine bırakılıyor. Böylece telefonların normal hayatta karşılaşabilecekleri düşmelerde nasıl bir dayanıklılık sundukları gözler önüne seriliyor. Telefonlar öncelikle arka panel üzerine, sonra köşe üzerine ve ekran üzerine gelecek şekilde sert betona düşürülüyor. En son da ise bonus round oluyor ve burada telefonlar çalışmaya devam ettikçe 10 kez ve daha yüksekten sert betona düşürülüyor.

Lafı çok uzatmadan sizleri düşme testi ile baş başa bırakacağız. Ama şunu öncelikle belirtelim Galaxy Note 20 Ultra, şimdiye yapılan düşme testleri içinde en sağlam telefon çıktı. Bonus round’da tüm telefonlar paramparça olurken, Galaxy Note 20 Ultra bu testi bile çiziksiz atlatmayı başardı.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra özellikleri için tıklayın.

iPhone 11 Pro Max özellikleri için tıklayın.

Paylaş

Yorumdan çık