Instagram’da takipçi kasmak isteyenler, instagram takipçi hilesi yöntemine başvurmaktadır. Peki instagram takipçi hilesi nasıl yapılır? Instagram takipçi hilesi ne kadar güvenilir? Kısa yoldan instagram takipçisi kazanayım derken instagram hesabınız banlanabilir veya kullandığınız yanlış programlar yüklü telefon faturası olarak karşınıza çıkabilir.

Instagram’da fenomen olmak herkesin istediği bir şeydir. Birçok kişi kısa yoldan milyonlarca takipçiye sahip olmak istiyor ve bunun için instagram takipçi hilesi yoluna başvuruyor. Peki instagram takipçi hilesi nasıl çalışıyor ve güvenli mi?

Instagram takipçisi satan birçok site bulunuyor. Bu sitelerden bazıları sadece instagram kullanıcı adı bilginizi istiyor ve o kullanıcı adına takipçi gönderiyor. Bazı internet siteleri ve programlar ise instagram kullanıcı adı ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapmanızı istiyorlar. Bu tür siteler ve programlar ücretsiz instagram takipçisi gönderirken, sadece kullanıcı adı bilgisini isteyen siteler ise ücretli olarak instagram takipçisi gönderiyorlar. Peki bu iki sistem arasındaki farklar nedir ve güvenli mi?

Öncelikle instagram kullanıcı adı ve şifresiyle sisteme giriş yapmanızı isteyen ve kazandığınız krediler ile instagram takipçisi gönderen siteleri anlatalım. Bu siteler, kullanıcı adı ve şifrenizi girdiğiniz için sizin instagram hesabınızı tamamen ele geçiriyorlar. Instagram’ın API’lerini kullanarak daha önce sizin gibi sisteme giriş yapmış kişileri size takipçi olarak gönderiyorlar. Ve aynı şekilde sizde, sistemdeki diğer kişileri otomatik olarak takip etmeye başlıyorsunuz. “Instagram hesabım kendi kendine başka hesapları takip ediyor” diyen kişilerin büyük bir çoğunluğu bu ve buna benzer uygulamaları kullandıkları için bu sorunu yaşamaktadır. Kısacası bu site ve programlar instagram hesabınızı zombi hesaba çevirmektedir. Ayrıca bu tür uygulamalar sizden sms onayı istemekte ve bu sms onayları genellikle telefon faturanıza yüklü ücretler olarak geri dönmektedir.

Sizden şifrenizi istemeyen, sadece instagram kullanıcı adınızı soran ve %100 türk takipçi gönderen siteler yukarıda bahsettiğimiz sitelerden daha güvenlidir. Şifrenizi vermediğiniz için 3. şahıslar hesabınıza erişemezler. Ancak burada da tehlike devam etmektedir. Çünkü Instagram, sahte takipçi kasan hesapları tespit etmekte ve bu hesapları banlamaktadır. 2018 yılında resmi instagram blogundan yapılan açıklamada Instagram Ekibi, sahte takip, beğeni ve yorum yapan hesapları tespit etmek için algoritmalarını geliştirdikleri duyurmuştu. 1000 takipçi veya 5000 takipçi ile instagram’ın radarına takılmayabilirsiniz ancak daha yüksek takipçi sayılarında yakalanma riskiniz daha yüksek olacaktır. Tabi hile ile 1000 instagram takipçisi satın almanız durumunda da yine yakalanma ve banlanma riskiniz vardır.

Teloji.com olarak bizim tavsiyemiz hile ile takipçi kasmamanız yönündedir. Zaten sahte takipçiler ile bir hedefe ulaşamazsınız. Eğer gerçek anlamda bir kitleye ulaşmak istiyorsanız ve yeni takipçiler kazanmak istiyorsanız doğru teknikler ile doğru paylaşımlar yapmanız yeterli olacaktır. Bu konuda hazırladığımız Instagram’da Takipçi Arttırmanın 10 Yolu yazımızı okuyabilirsiniz.

Paylaş.

1 Yorum

Yorum Yap