Instagram kaç gün dondurulur? Instagram dondurma süresi ne kadardır? Instagram hesabını dondurduğunuz zaman bu işlem kaç gün sürer? Dondurulan instagram hesabını açmak için kaç gün beklemek gerekir? Dondurulan instagram hesabını açtıktan sonra tekrar dondurmak için kaç gün beklemek gerekir? Dondurulan instagram hesabında takipçiler silinir mi? Gibi soruları bu yazıda sizler için cevaplayacağız.

Birçok instagram kullanıcısı, instagram hesabını kalıcı olarak silmektense, geçici olarak dondurmayı tercih etmektedir. Ancak instagram hesabını dondurmak isteyen kişilerin akıllarına bir takım sorular takılmaktadır. Genel olarak instagram kaç gün dondurulur, instagram hesap dondurma süresi, hesap dondurma sonrasında gönderiler ve takipçiler silinir mi gibi sorular merak edilmektedir. Şimdi gelin bu soruları sırasıyla yanıtlayalım.

Instagram Dondurma İşlemi Kaç Gün Sürmektedir?

Instagram hesabınız için dondurma işlemi yaptığınız zaman, instagram hesabınız o anda dondurulur ve instagram’da hesabınız artık gözükmez. Ancak arkaplanda hesap dondurma işleminiz 24-48 saat arasında tamamlanır. Bu süre içerisinde hesabınızı aktifleştirmek için hesabınıza giriş yapmaya çalışırsanız, kullanıcı bulunamadı hatasıyla karşılaşmanız olasıdır.

Instagram Hesap Dondurma yazımızdan, hesap dondurma hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Instagram Kaç Gün Dondurulur?

Instagram hesabını dondurma süresi hakkında belli bir kısıtlama yoktur. Yani instagram hesabınızı dondurduktan aylar sonra veya yıllar sonra hesabınızı tekrar açabilirsiniz. Bu konuda instagram tarafından bir kısıtlama şuan için yoktur.

Dondurulan Instagram Hesabını Tekrar Dondurmak için Kaç Gün Beklemem Gerekir?

Dondurulan instagram hesabını açtıktan sonra tekrar dondurmak için 1 hafta (7 gün) beklemeniz gerekmektedir.

Dondurulan Instagram Hesabında Takipçiler Silinir mi?

Dondurulan instagram hesabında takipçiler silinmez. Bununla birlikte paylaşımlarınız, DM mesajlarınız, beğenileriniz, yorumlarınız, takip ettikleriniz ve takipçileriniz silinmez. Hesabınızı tekrar açtığınız zaman, hesabınız kapattığınız anda olduğu gibi açılacaktır.

Not: Bazı instagram kullanıcıları dondurdukları hesaplarını tekrar açtıkları zaman, paylaşımlarının ilk etapta gelmediğini ancak birkaç gün sonra geri geldiğini söylemektedir.

Paylaş

Leave A Reply