Instagram 2021’de yayınladığı yeni güncelleme ile instagram hikayeye link ekleme özelliğini herkese açtı. Yeni güncel anlatım için BURAYA tıklayın.

Instagram’da paylaşılan hikayelere link ekleyerek takipçileri ilgili web sitesine yönlendirebilirsiniz. Instagram’ın bir özelliği olan hikayelere link ekleme olayı nasıl yapılır bu yazımızda resimli olarak anlatacağız.

Öncelikle şunu belirtelim, instagram hikayelere link ekleme özelliği şuanda normal kullanıcıların kullanımına sunulmamıştır. Instagram hikayelere link ekleyebilmek için hesabınızın doğrulanmış hesap (mavi tik) olması gerekmektedir. Ancak ilerleyen dönemlerde hikayelere link (URL) ekleme özelliği tüm kullanıcılara açılabilir.

Instagram Hikayelere Link Ekleme

  • Instagram hikayesine link ekleyebilmek için öncelikle en az 10 bin takipçinizin olması ve hesabınızın işletme hesabı olması gerekmektedir. Eğer bunları sağlıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak instagram hikayeye link ekleme işlemini yapabilirsiniz.
  • Öncelikle Instagram’dan hikayenizi oluşturun.
  • Onaylanmış hesaplarda hikaye oluşturduğunuz zaman ekranın üstünde ve ortada bir link simgesi görünmektedir. Link simgesine dokunun.

instagram hikayeler link

  • Açılan link ekleme sayfasında URL yazan yerin altına bağlantı vermek istediğiniz internet sitesinin adresini yazın.
  • Dilerseniz Preview Link (Önizleme) seçeneğine dokunarak bağlantınızı kontrol edebilirsiniz.

instagram hikayeler link url

  • Ve hikayenizi paylaşın.

Artık hikayenizin altında “Diğerlerini Gör” yazısı çıkacaktır ve bu yazıya tıklandığında eklemiş olduğunuz internet sayfası açılacaktır.

Instagram hikayelerine link ekleme özelliği, özellikle e-ticaret siteleri için büyük fayda sağlamaktadır.

Paylaş

Yorumdan çık