Bildiğiniz gibi eskiden instagram hikayesine link ekleyebilmek için bazı kriterleri karşılamak gerekiyordu. Doğrulanmış hesap, 10k takipçi ve işletme hesabı gibi. Ama artık tüm kullanıcılar instagram hikayesine link ekleyebiliyorlar. Biz de bu yazımızda tüm kullanıcılar için instagram hikayeye link ekleme işlemini resimli olarak anlatacağız.

2021‘in sonlarına doğru instagram’a gelen yeni güncelleme ile artık herkes hikayeye link ekleyebiliyor. Yani instagram hikayesine link eklemek için 10k takipçi, işletme hesabı veya doğrulanmış hesap gibi şartlara gerek yok. Biz hikayeye link ekleme işlemini Android üzerinden anlatacağız ancak iOS’da da işlem aynı şekilde yapılmaktadır. Gelin şimdi adım adım instagram hikayeye link ekleme yeni metotla nasıl yapılıyor anlatalım.

Instagram Hikayeye Link Ekleme 2021

  • Instagram uygulamasını açın ve sağ üst köşedeki profil resminize (Hikayen) dokunarak hikaye ekleme sayfasını açın.
  • Hikayeniz için Galeriden bir fotoğraf seçebilir veya fotoğraf çekebilirsiniz.
  • Üst kısımda yer alan Etiket simgesine dokunun.

intagram hikayeye link ekleme yeni 1

  • Açılan menüden Bağlantı seçeneğini seçin.
  • Bağlantı vermek istediğiniz sitenin adresini yazın ve Bitti diyerek link ekleme işlemini tamamlayın.
  • Son olarak hikayenizi paylaşın.

intagram hikayeye link ekleme yeni 2

Tüm bunlarla beraber Instagram, Ağustos ayında yayınladığı güncellemeyle, hikaye bağlantılarını açmak için yukarı kaydır özelliğini kaldırdı. Bunun yerine bağlantıya dokunmanız ve daha sonra siteye gitmeniz gerekiyor. Aynı şekilde, sizde hikayenize link eklediğiniz zaman, takipçilerinizin bağlantıya dokunması ve ilgili siteye gitmesi gerekiyor.

Instagram hikayeye link ekleme bu kadar basit arkadaşlar. Sormak istediğiniz soruları bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Paylaş.

Yorum Yap