Anasayfa BLOG Instagram Ekran Görüntüsü Alındığında Bildirim Gönderiyor mu?

Instagram Ekran Görüntüsü Alındığında Bildirim Gönderiyor mu?

0

Instagram, ekran görüntüsü alınca bildirim gönderiyor mu? sorusu birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Instagram daha önce ekran görüntüsü alınca bildirim gönderme üzerine birçok çalışma yaptı. Ancak şuan instagram’da rahatça ekran görüntüsü alabilirsiniz. Çünkü ekran görüntüsü aldığınız zaman instagram bildirim göndermemektedir.

2018 Şubat ayında Instagram, hikayeler bölümünde alınan screenshot görüntüleri için bildirim göndermek için çalışmalar başlatmıştı. Ancak ünlü stalkerları buna karşı çıktı ve Twitter üzerinden bu konu çokça tartışıldı. Bunun üzerine Haziran 2018’de Instagram tarafından yapılan bir açıklamada, ekran görüntüsü alındığında bildirim gönderilmeyeceği duyuruldu.

Anlayacağız, hikayeler bölümünde, kullanıcı profillerinde veya keşfet bölümünde yer alan fotoğraf ve videoların ekran görüntüsünü alıp telefonunuza kaydedebilirsiniz. Aldığınız ekran görüntüleri karşı tarafa bildirilmemektedir.

Bu konunun haricinde beğendiğiniz bir kişinin profil fotoğrafını büyütüp telefonunuza kaydedebilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgiye Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme ve İndirme yazımızdan ulaşabilirsiniz.


Anadolu Teknik Lisesi Programlama okuyan Admin, Üniversite'de Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Şuan özel bir üniversitede yazılım geliştiren admin, yazılım, teknoloji, mobil cihazlar ve uygulamaları yayından takip ediyor. İlk kişisel blogunu 2000 yılında açan Admin birçok proje yürütmüş ve son olarak 2015 yılında teloji.com'u kurarak bu projeye yoğunlaşmıştır.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz