Instagram Dark Mode nasıl yapılır sorusu özellikle son zamanlarda kullanıcılar tarafından sıklıkla soruluyor. Bu yazımızda instagram dark mode yani karanlık modda nasıl çalıştırılır hem Android hem de iOS kullanıcıları için anlatacağız.

Instagram uygulaması içinde Koyu/Karanlık Mod özelliği bulunmadığı için Instagram’ı karanlık modda kullanmak için iOS ve Android işletim sisteminin Koyu Mod özelliklerini kullanmamız gerekiyor. Şimdi gelin iOS ve Android’de karanlık mod nasıl yapılır detaylı olarak anlatalım.

iPhone’da Instagram Dark Mode Kullanımı

iPhone kullanıcıları iOS 13 güncellemesi ile birlikte Koyu Mod özelliğine kavuştu. Böylece iPhone kullanıcları özellikle akşam ve karanlık ortamlarda daha iyi bir göz konforuna kavuştular. iPhone’da yer alan Koyu Mod özelliğini aktifleştirdiğiniz zaman, iPhone’un mesajlaşma, telefon, safari gibi kendi uygulamalarının yanı sıra Instagram, Twitter, Telegram gibi koyu modu destekleyen uygulamalar da koyu modda yani dark mode’da çalışlar. iPhone’da Koyu modu aktifleştirmek için Ayarlar > Ekran ve Parlaklık yolunu izleyip Koyu seçeneğini seçebilir veya Hızlı menüyü açıp Koyu Mod simgesine dokunarak koyu modu açabilirsiniz.

iphone instagram dark mode

Android’de Instagram Dark Mode Kullanımı

Android kullanıcıları da Android 10 güncellemesi ile birlikte Karanlık Mod özelliğine kavuştular. Eğer telefonunuz Android 10 işletim sistemini kullanıyorsa Ayarlar > Ekran > Koyu Tema bölümünden Karanlık Modu aktifleştirebilir veya hızlı menüden Koyu Tema seçeneğini seçebilirsiniz.

Eğer Android 10 sürümünü değil, Pie, Marshmallow, Nougat veya daha eski bir sürüm kullanıyorsanız buradaki Eski Android Telefonlarda Karanlık Mod Nasıl Yapılır? yazımıza bakabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık