Android Pie, Android Nougat, Android Oreo, Android Jelly Bean (4.3), Android KitKat ve Android Lollipop gibi eski android sürümü kullanan cihazlar için karanlık mod nasıl yapılır anlatacağız. Android 10 ile birlikte Karanlık Mod geldi. Ancak piyasadaki çoğu telefon Android 10 kullanmıyor veya bu güncellemeyi almayacak. Peki eski telefonlarda karanlık mod / gece modu nasıl yapılır? İşte tüm detaylar.

Android işletim sisteminin en güzel yanı, kullanıcıya esneklik sunmasıdır. İşletim sisteminin sunmadığı birçok özellik uygulamalar ile yapılabilmektedir. Sizlere tanıtacağımız Dark Mode uygulaması da eski android sürümü kullanan cihazlara karanlık mod / koyu mod özelliği getiriyor. Dark Mode uygulaması ilk olarak Android 7 Nougat ve Android 8 Oreo için karanlık mod desteği sunuyordu. Ancak şuan yeni güncelleme ile Jelly Bean, KitKat ve Lollipop için de karanlık mod desteği sunmaya başladı.

Eski Telefonlarda Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

  • Google Play Store’den Dark Mode uygulamasını indirin.
  • Dark Mode uygulamasını açın ve Night Mode (Gece Modu) seçeneğini seçin.
  • Hepsi bu kadar artık telefonunuz karanlık modda çalışacaktır.
  • Ayrıca Auto seçeneğini seçerek, karanlık modun günün saatlerine göre otomatik olarak aktifleşmesini de sağlayabilirsiniz.

karanlik mod android n

Biz Dark Mode uygulamasını Android Nougat ile çalışan Samsung Galaxy S6 ile test ettik. Karanlık Modu aktifleştirkten sonra, Google Play, Instagram, Google Fotoğraflar, Facebook gibi birçok uygulama gece modunda sorunsuz olarak çalıştı. Zamanla uygulamaya gelecek güncellemeler ile daha başarılı olacağına inanıyoruz.

Uygulama Android Pie‘de çalışmıyorsa, cihazınızı PC’ye bağlayın ve aşağıdaki komutu Komut Satırına yazın ve enter tuşuna basın. Bundan sonra, akıllı telefonunuzu yeniden başlatın ve uygulamada karanlık modu etkinleştirin.

adb shell settings put secure ui_night_mode 2

pie karanlik mod

Dark Mode / Koyu Mod uygulamasını deneyen kişiler deneyimlerini yorum kısmından yazabilirler.

Paylaş

1 Yorum

Leave A Reply