iOS 14 ve iPadOS 14 ve üstü sürümler birçok yeni özelliğe sahiptir. Bu özelliklerden biri de iMessage Grup sohbetinde birinden bahsetmek yani gruptaki kişiyi etiketleyerek ona mesaj gönderme özelliğidir.

iOS 14 ile birlikte iMessage, Whatsapp grubunda alışık olduğumuz, gruptaki kişiye özel mesaj gönderme özelliğine kavuştu. Kalabalık bir iMessage grubunuz var ve bir arkadaşınızın dikkatini mi çekmek istiyorsunuz, bunun için tek yapmanız gereken bu kişiden bahsetmek. Hem de arkadaşınız grup sohbetini sessize alsa bile, arkadaşınızdan bahsettiğinize dair bildirim gitmektedir.

Whatsapp, Twitter, Slack gibi uygulamalarda birinden bahsetmek için et işaretikullanılırken, iMessage’de sadece kişi adını yazmanız yeterlidir. Kişinin rehberinizde kayıtlı olan adını mesaj kutucuğuna yazarak kişiyi belirtebilirsiniz. Aşağıda bu işlemi adım adım anlattık.

iMessage Grubunda Bir Kişiden Bahsetme

  • iPhone veya iPad’de Mesajlar (iMessage) uygulamasını açın ve grup sohbeti ekranına gidin.
  • Mesaj kutucuğuna bahsetmek istediğiniz kişinin, rehberde yer alan adını ve soyadını yazın.

imessage kisi etiketleme 1

  • Yazdığınız isimin üzerinde, rehberdeki kişinin profil fotoğrafı ve adı çıkacaktır. Buna dokunun.

imessage kisi etiketleme 2

  • Kişi adına dokunduğunuz zaman, kişi seçilecek ve kişinin adı mavi renkli olacaktır.

imessage kisi etiketleme 3

  • Artık gönderdiğiniz mesajda bu kişiyi etiketlemiş olursunuz.
  • Arkadaşınız imessage grup sohbetini sessize almış olsa bile grup sohbetinde kendinden bahsedildiğine dair bildirim alacaktır.

iMessage grubunda kişi etiketleme (kişiden bahsetme) özelliğini kullanmak işte bu kadar basit. Grup sohbetleri sessize alınsa bile bahsetme bildirimleri gitmektedir.

Paylaş.

Yorum Yap