Honor Magic V 10 Ocak’ta Tanıtılacak

Geçtiğimiz ay Honor’un ilk katlanabilir akıllı telefonuna Honor Magic V adını verdiğini sizlere duyurmuştuk. Şimdi şirketten katlanabilir akıllı telefon için resmi basın açıklaması geldi. Basın açıklamasına göre cihaz 10 Ocak‘ta Çin’de gerçekleştirilecek etkinlikte tanıtılacak. Gelin haberin detaylarına bakalım.

2022’ye hızlı bir giriş yapmak isteyen Honor, ilk katlanabilir telefonu Honor Magic V’yi, 10 Ocak’ta Çin’de saat 11.30’da (UTC) tanıtacağını resmen duyurdu. Geçen ay Weibo‘da ortaya çıkan görsel de doğruluk kazandı. Online olarak gerçekleşecek olan etkinlik canlı olarak izlenebilecek.

honor magic v 2

Telefonun paylaşılan görselleri de cihazın bazı tasarım detaylarını gözler önüne seriyor. Cihaz dikey olarak katlanabilir olacak. Telefon katlandığı zaman bir yüzünde telefon boyutunda bir ekran yer alacak. Telefonun arka kapağında ise üçlü kamera kurulumu yer alıyor. Bu kameralardan üstte olanı ana kamera, altta yer alan kamera ise geniş açılı kamera olacak. Ortadaki kamera sensörü hakkında detay şuan bilinmiyor. Kameraların yan tarafında ise çift LED ve bazı sensörler yer alacak.

honor magic v

Honor Magic V’in Snapdragon 8 Gen 1 ile gelecek ilk katlanabilir telefon olduğu da doğrulandı. Bu da onu marka için 2022’nin ilk gerçek amiral gemisi yapıyor. Söylentiler cihazın kutudan 66W hızlı şarj ve Android 12 işletim sistemiyle geleceği yönünde. Magic V Çin dışındaki bölgelerde satışa sunulursa, Google Hizmetlerine sahip olacak.

Honor Magic V hakkında yeni bilgiler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yapın