Ana sayfa BLOG Hashtag (heştek) # İşareti Nasıl Yapılır ?

Hashtag (heştek) # İşareti Nasıl Yapılır ?

0

Hashtag (heştek) işareti sosyal medya platformalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Instagram, Twitter, Facebook, Google Plus, Tumblr gibi platformlarda yaptığınız paylaşımların neyi vurguladığını göstermek için # hashtag işareti kullanılmaktadır. “Hashtag işareti nasıl yapılır?” sorunu hem bilgisayar hem de telefon üzerinden cevaplayacağız.

Hashtag Türkçe’de “Başlık Etiketi” veya “Etiket” anlamına gelmektedir. Etiket oluşturmak için kelimenin başına # (heştek) işareti yazılır. Şimdi sırasıyla windows bilgisayarda, Mac’de, iPhone’da ve Android telefonda hashtag # işareti nasıl yapılır resimli olarak anlatacağız.

Windows bilgisayar klavyesinde hashtag işaretini yapmak için Alt Gr + 3 kombinasyonu kullanılır. Yani Alt Gr tuşuna basılı tutup 3’e bastığınız zaman # işareti yazılır. Hashtag işareti Q ve F klavyede aynı şekilde yapılmaktadır.

hashtag q klavye

Mac’de hashtag işaretini yapmak için Option + 3 kombinasyonu kullanılır. Option tuşuna basılı tutup 3 rakamına basarsanız hashtag # işareti yazılır.

hashtag mac

Android kullanılacıları klavyenin sol alt köşesindeki simgeler butonuna dokunduklarında # simgesini göreceklerdir.

hashtag android

iPhone’da hashtag işaretini yazmak için klavyenin sol alt köşesinde yer alan rakam simgesine dokunup açılan ekrandan simge butonuna dokunmaları gerekmektedir. Simge butonuna dokununca listede # işaretini göreceksiniz.

hashtag iphone

Instagram gibi sosyal medya platformlarında hashtag işareti oldukça fazla kullanılmaktadır. Paylaştığınız bir fotoğrafa hashtag # işaretiyle etiket ekleyebilir böylece paylaşımınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. En Popüler instagram hashtagleri yazımızdan popüler hashtagları görebilir, bunları kullanarak daha fazla kişiye erişebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın
Lütfen adınızı yazın