Hashtag (heştek) # İşareti Nasıl Yapılır?

Hashtag (heştek) işareti nasıl yapılır? Hashtag, Heştek, Kare veya Diyez işareti olarak adlandırılan # işareti sosyal medya platformlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Instagram, Twitter, Facebook gibi sosyal medya ağlarında paylaşımlarınıza etiket eklemek için # hashtag işareti kullanılmaktadır. “Heştek işareti nasıl yapılır?” sorusunu hem bilgisayar hem de telefon üzerinden cevaplayacağız.

Heştek (Hashtag) Ne Demek?

Hashtag, Türkçe’de “Başlık Etiketi” veya “Etiket” anlamına gelmektedir. Etiket oluşturmak için kelimenin başına # (diyez/heştek) işareti yazılır. Gelin şimdi windows bilgisayarda, Mac’de, iPhone’da ve Android telefonda hashtag # işareti nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Bilgisayarda Heştek İşareti Nasıl Yapılır?

Windows bilgisayar klavyesinde hashtag işaretini yapmak için Alt Gr + 3 kombinasyonu kullanılır. Yani Alt Gr tuşuna basılı tutup 3’e bastığınız zaman # işareti yazılır. Hashtag işareti Q ve F klavyede aynı şekilde yapılmaktadır.

hashtag q klavye

MAC’de Heştek İşareti Nasıl Yapılır?

Mac’de hashtag işaretini yapmak için Option + 3 kombinasyonu kullanılır. Option tuşuna basılı tutup 3 rakamına basarsanız # heştek işareti yazılır.

hashtag mac

Telefonda Heştek İşareti Nasıl Yapılır?

Android kullanılacıları klavyenin sol alt köşesindeki simgeler butonuna dokunduklarında # heştek işareti göreceklerdir.

hashtag android

iPhone‘da hashtag işaretini yazmak için klavyenin sol alt köşesinde yer alan rakam simgesine dokunup açılan ekrandan simge butonuna dokunmaları gerekmektedir. Simge butonuna dokununca listede # işaretini göreceksiniz.

hashtag iphone

Heştek İşareti Kopyala

Heştek işareti yapamıyorum diyenler için bir diğer çözüm yolu ise heştek işaretini kopyalamaktır. Buradan # # # # # heştek işaretini kopyalayabilirsiniz.

@ et işareti yapamıyorum diyenler, et işareti nasıl yapılır yazımıza bakabilirler.

Instagram gibi sosyal medya platformlarında hashtag işareti oldukça fazla kullanılmaktadır. Paylaştığınız bir fotoğrafa hashtag # işaretiyle etiket ekleyebilir böylece paylaşımınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. En Popüler instagram hashtagleri yazımızdan popüler heştekleri görebilir, bunları kullanarak daha fazla kişiye erişebilirsiniz.

Yorum yapın