Hashtag (heştek) işareti nasıl yapılır? Hestek işareti, Hashtag işareti, Heştek işareti, Kare veya Diyez işareti olarak adlandırılan # işareti telefon ve sosyal medya platformlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Instagram, Twitter, Facebook gibi sosyal medya platformlarında paylaşımlarınıza etiket eklemek için # (heştek işareti )işareti kullanılmaktadır. “Heştek işareti nasıl yapılır?” sorusunu hem bilgisayar hem de telefon üzerinden cevaplayacağız.

Heştek (Hashtag) ne demek?

Hashtag, Türkçe’de “Başlık Etiketi” veya “Etiket” anlamına gelmektedir. Etiket oluşturmak için kelimenin başına # (diyez/heştek) işareti yazılır. Gelin şimdi windows bilgisayarda, Mac’de, iPhone’da ve Android telefonda hashtag # işareti nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

Bilgisayarda heştek işareti nasıl yapılır?

Windows bilgisayar klavyesinde heştek işaretini yapmak için Alt Gr + 3 kombinasyonu kullanılır. Yani Alt Gr tuşuna basılı tutup 3’e bastığınız zaman # işareti yazılır. Hashtag işareti Q ve F klavyede aynı şekilde yapılmaktadır.

hashtag q klavye

MAC’de heştek işareti nasıl yapılır?

Mac’de # işaretini yapmak için Option + 3 kombinasyonu kullanılır. Option tuşuna basılı tutup 3 rakamına basarsanız # heştek işareti yazılır.

hashtag mac

Telefonda heştek işareti nasıl yapılır?

Android kullanılacıları klavyenin sol alt köşesindeki simgeler butonuna dokunduklarında # heştek işareti göreceklerdir.

hashtag android

iPhone‘da hashtag işaretini yazmak için klavyenin sol alt köşesinde yer alan rakam simgesine dokunup açılan ekrandan simge butonuna dokunmaları gerekmektedir. Simge butonuna dokununca listede # işaretini göreceksiniz.

hashtag iphone

Heştek işareti kopyala yapıştır

Heştek işareti yapamıyorum diyenler için bir diğer çözüm yolu ise heştek işaretini kopyalamaktır. Buradan # # # # # heştek işaretini kopyalayabilirsiniz.

Instagram gibi sosyal medya platformlarında hashtag işareti oldukça fazla kullanılmaktadır. Paylaştığınız bir fotoğrafa hashtag # işaretiyle etiket ekleyebilir böylece paylaşımınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. En Popüler instagram hashtagleri yazımızdan popüler heştekleri görebilir, bunları kullanarak daha fazla kişiye erişebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: @ et işareti yapamıyorum diyenler, et işareti nasıl yapılır yazımıza bakabilirler.

Paylaş

Yorumdan çık