Google’ın yeni amiral gemisi Google Pixel 4 XL hız testinde iPhone 11 Pro Max ile karşılaştırıldı. Google’ın yeni amiral gemisini sahip olduğu donanımlardan dolayı tanıtımında epeyce bir eleştirmiştik. Peki bu eleştirilerimiz yerinde miydi? Bunu yapılan hız testinde görmüş olduk.

Google geçtiğimiz Ekim ayında yeni amiral gemisi Google Pixel 4 XL’ı tanıtmıştı. Akıllı telefon sahip olduğu chipset, işlemci, grafik işlemci, RAM ve depolama alanı türü ile 2019’un değil de 2018’in amiral gemisi gibi duruyordu. Zira Google Pixel 4 XL, 6 GB RAM, 64 GB (UFS 2.1) dahili depolama alanı, Snapdragon 855 yonga seti gibi özellikler ile bizi hayal kırıklığına uğratmıştı. Çünkü yeni amiral gemisi modeller UFS 3.0 depolama alanı, 12 GB’a ulaşan RAM’ler ve Snapdragon 855+ yonga setiyle geliyor artık.

Phonebuff’ın hazırladığı hız testinde her iki telefonda ardarda iki tur olacak şekilde 16 farklı oyun/uygulama açılıyor. Böylece telefonlar uygulama açış hızları ve arka planda çoklu uygulama performansları gözler önüne seriliyor.

Yapılan testi beklendiği gibi iPhone 11 Pro Max açık ara farkla önde bitirmeyi başardı. Bu arada Samsung Galaxy Note+ başka bir hız testinde iPhone 11 Pro Max’ı geride bırakmıştı. O hız testine buradan erişebilirsiniz.

Gelin lafı daha fazla uzatmadan iPhone 11 Pro Max ve Google Pixel 4 XL hız testi videosuna geçelim.

Paylaş

Yorumdan çık