Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 11 Pro Max, hız testinde güçlü rakibi Samsung Galaxy Note 10 Plus ile karşı karşıya geldi. Apple amiral gemisinin lansmanında, yeni akıllı telefonunu dünyanın en hızlı telefonu olarak lanse etmişti. Peki gerçekten iPhone 11 Pro Max dünyanın en hızlısı mı ve Galaxy Note 10+’ı hız testinde geçebildi mi?

Apple yeni amiral gemisini geçtiğimiz günlerde tanıttı. iPhone 11 Pro Max’ın tanıtımda 6 GB RAM’e sahip olduğu sanıldı. Ancak aradan 24 saat geçmeden telefonun 4 GB RAM‘e sahip olduğu ortaya çıktı. Apple yine RAM konusunda cimriliğini sürdürmüştü. A13 Bionic chipsetiyle iPhone 11 serisi en hızlı telefonlar olsa da çoklu uygulamalarda 4 GB RAM’in yetersiz kalacağını artık herkes biliyor. Android tarafında artık birçok telefonda 12 GB RAM yer alırken Apple’ın bu tutumu eleştirilere konu oldu.

PhoneBuff’ın hazırladığı hız testinde her iki telefonla 16 farklı oyun/uygulama ardarda iki tur olarak şekilde açılıyor. Böylece telefonların uygulama açış hızları ve çoklu uygulama performansları gösteriliyor. İki telefonun özelliklerine özetle baktığımız zaman iPhone 11 Pro Max, A13 Bionic yonga seti, 4 GB RAM, 256 GB NVME dahili depolama alanı ve iOS 13.1 işletim sistemine sahipken Samsung Galaxy Note Plus, Snapdragon 855 yonga seti, 12 GB RAM, 256 GB UFS 3.0 dahili depolama alanı ve Android 9.0 işletim sistemine sahip.

iPhone 11 Pro Max özellikleri için tıklayın.
Samsung Galaxy Note 10 Plus özellikleri için tıklayın.

Apple’ın lansmanda dediğini doğrular nitelikte iPhone 11 Pro Max, uygulama açış hızında Galaxy Note 10 Plus’dan biraz daha iyi bir perfomans gösteriyor. Ancak testin ikinci turunda iPhone 11 Pro Max’ın 4 GB RAM’i yetersiz kalıyor ve arka planda uygulamaları çalıştıramadığı için Galaxy Note 10+’ın gerisinde kalıyor. Testin ilk bölümünü iPhone 11 Pro Max önce tamamlasa da testin ikinci turunda Galaxy Note 10+ öne geçiyor ve hız testinin kazananı olmayı başarıyor. Buyurun hız testine.

Paylaş

Leave A Reply