Anasayfa BLOG Google Haritalara Yer Ekleme

Google Haritalara Yer Ekleme

0

Google haritalara yer ekleme, Google’ın sunmuş olduğu ücretsiz bir servistir. İş yeri, mekan, firma, işletme, konut, okul, cafe, hastane, tarihi yerler, alışveriş merkezi gibi farklı yerleri Google Haritalara ekleyerek insanların o yeri google haritalar uygulamasında veya google aramalarında bulmasını sağlayabilirsiniz.

Google Haritalara yer ekleme işlemini telefondan veya bilgisayardan yapabilirsiniz. Google Haritalara eksik bir yeri eklemek için tek yapmanız gereken o yerde bulunmak, adres bilgilerini girmek ve varsa telefon ve internet sitesi bilgilerini girmektir. Şimdi Android ve iOS telefonlarda Google Haritalar’a nasıl yer eklenir anlatacağız.

Google Haritalara Yer/Mekan Ekleme

  • Telefonunuzda bulunan Google Haritalar uygulamasını açın. Yer eklemek için Gmail hesabınızla oturum açmanız gerekmektedir. Eğer gmail hesabınız yoksa e posta açma yazımızdan konuyla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
  • Ekranın sol üst köşesinde yer alan üç çizgiye dokunun ve açılan menünün alt kısmında yer alan “Eksik yer ekle” seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranda haritalara ekleyeceğiniz mekanın, Ad, Adres ve Kategori bilgilerini girin. Ekleyeceğiniz yerin Google tarafından doğrulanmasını kolaylaştırmak için varsa telefon, web site ve çalışma saatlerini girin ve ekranın sağ üst köşesindeki gönder simgesine dokunun.

  • Ekleme işlemi Google’a gönderilecektir. Ekleme işleminin durumu size mail yoluyla bildirilecektir.

Google Haritalara Yer Ekleme Detayları

  • Ad bölümüne eklediğiniz mekanın adını yazın. Örneğin; Doğa Koleji, Prestij Kontları, Mutlu Çay Bahçesi vb.
  • Adres bölümüne, eklediğiniz yerin açık adresini yazın.
  • Harita bölümüne tıklayarak bayrağı doğru konuma sürükle bırak yöntemi ile konumlandırabilirsiniz.
  • Kategori sekmesine dokunduğunuz zaman karşınıza bazı kategoriler çıkacaktır. Ekranın üstünde bulunan arama kutucuğuna dokunarak farklı kategori adlarını arayabilirsiniz. Eklediğiniz mekanın kategorisi kullanıcılar tarafından gözükmez sadece ekleme işleminin daha hızlı olmasını sağlar.

  • Telefon numarası, çalışma saatleri ve web sitesi ekleyin yazan yere dokunarak ilgili alanları açıp bu bilgileri girebilirsiniz. Bu bilgileri girmek zorunlu değildir ancak bu bilgiler mekanın google haritalara daha hızlı eklenmesini sağlayacaktır.

  • Google Haritalara yer ekleme işlemini tamamladığınız zaman girdiğiniz bilgiler, google ve haritalar topluluğu tarafından incelenir ve girdiğiniz bilgiler doğruysa eklediğiniz yer herkese gözükür hale gelir. Ekleme işleminin tamamlanması 3 gün sürebileceği gibi 1 hafta da sürebilir.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz.
Lütfen adınızı giriniz