E posta açmak isteyenler için e posta nasıl açılır yazımızı hazırladık. En fazla kullanılan e-posta servislerinden olan Gmail, Hotmail, Yandex, Yahoo ve Mynet için e-posta hesabı nasıl açılır tüm detaylarıyla resimli olarak anlatacağız. E-Posta açmak için tüm servislerin e-posta açma linkleri yazımızda bulunmaktadır. E-Posta açma linklerine ister telefondan ister bilgisayardan tıklayarak kolay bir şekilde e posta açabilirsiniz.

Günümüzde artık herkesin bir e posta adresi bulunmakta. Mail gönderip almasak bile telefonlarda kullanılan uygulama ve oyunlar için veya e-devlet gibi hizmetler için bir e-posta adresimizin olması gerekiyor. Biz de e-posta açmayı bilmeyen kullanıcılar için en ince ayrıntısına kadar e-posta açma işlemini anlattık.

Gmail E-Posta Açma

Gmail en fazla kullanılan eposta servislerinin başında gelmektedir. Özellikle Android tabanlı bir telefon kullanıyorsanız, Google Play Store gibi servisleri kullanabilmek için bir gmail’e ihtiyacınız vardır. Google’ın e posta hizmeti olan Gmail, geniş kullanım alanı, kolay kullanımı ve güvenliği ile en fazla tercih edilen e posta servisidir. Gmail hesabı açmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 • Buradaki Gmail e posta açma linkine tıklayın.
 • Açılan ekranda Ad, Soyad, Kullanıcı Adı ve Şifrenizi yazıp İleri butonuna dokunun.

google gmail eposta acma

 • Açılan ekranda telefon numaranızı girip İleri butonuna dokunun. Buraya gireceğiniz telefon numarasına güvenliğiniz için 6 haneli kod gönderilecektir. İleride e-posta adresinizin şifresini unutmanız durumunda bu telefon numaranızı şifre sıfırlamak için kullanabilirsiniz. Ayrıca iki adımlı doğrulama yapmak isterseniz telefon numaranıza tek kullanımlık şifreniz gönderilmektedir.
 • Telefonunuza gelen 6 haneli güvenlik kodunu girip Doğrula butonuna dokunun.

google gmail eposta acma telefon

 • Açılan ekranda isteğe bağlı olarak varsa kurtarma e-posta adresinizi, doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi girip İleri butonuna dokunun. Buraya girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğu önemlidir. Çünkü ileride e-posta adresinizin şifresini unutursanız, şifrenizi sıfırlamak için bu bilgilerinizi kullanacaksınız.

google gmail eposta acma 2

 • Son olarak açılan ekranda Gizlilik ve Şartları, Kabul butonuna tıklayın. Artık gmail epostanızı dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

Hotmail E Posta Açma

Microsoft’un e-posta servisi olan olan hotmail, aynı zamanda outlook olarak da bilinmektedir. En fazla kullanılan e-posta servislerinden biri olan hotmailde, e-posta uzantınızı hotmail.com, outlook.com veya outlook.com.tr şeklinde alabilirsiniz. Hotmail açmak için aşağıdaki adımları yapınız.

 • Buradaki hotmail e posta açma linkine tıklayın.
 • Açılan ekranda Yeni bir e-posta adresi alın linkine tıklayın.
 • Açılan sayfada e-posta adresinizin adının ne olmasını istiyorsanız “Yeni e-posta” yazan yere yazın. @ kısmından sonra gelmesini istediğiniz, hotmail, outloook veya outlook.com.tr yi seçin. Ayrıca aynı sayfada bulunan “Bunun yerine bir telefon numarası kullanın” yazan yere tıklayarak telefon numaranızı e-posta adresi olarak belirleyebilirsiniz.

hotmail e posta adresi alma

 • Parolanızı oluşturun ve İleri butonuna dokunun. Parolanız en az 8 karakterden oluşmalı ve şunlardan en az ikisi bulunmalıdır: büyük harf, küçük harf, rakam ve noktalama işareti.
 • Açılan ekranda Ad, Soyad bilgilerinizi girin ve İleri butonuna dokunun.
 • Ülke ve doğum tarihi bilginizi girin ve İleri butonuna dokunun.
 • Telefon numaranızı girin ve Kodu Gönder butonuna dokunun. Gelen kodu girin ve İleri butonuna dokunun.

hotmail telefon kodu gonder

 • Artık hotmail e-posta adresiniz oluşturulmuş oldu. E-Posta adresinizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Diğer e-posta servislerinde de sizden aynı bilgileri girmeniz istenecek ve aynı yönergeleri izleyeceğiniz için tek tek yazmayacağız. Bunun yerine Yandex, Yahoo ve Mynet e-posta açma linklerini paylaşacağınız. Sorun yaşamanız durumunda bize yorum kısmından sorularınızı iletebilirsiniz.

Yandex E Posta Açma Linki

Yahoo E-Posta Açma Linki

Mynet E-Posta Açma Linki

Yukarıda anlattığımız gibi e-posta açabileceğiniz gibi telefonunuza indireceğiniz gmail, hotmail (outloook), yandex.mail, Yahoo Mail uygulamaları ile de e posta açabilirsiniz.

Paylaş.

1 Yorum

Yorum Yap