Google nihayet Bard‘a yapay zeka görsel oluşturma özelliğini getirdi. Geçtiğimiz gün Gemini Pro‘yu Bard’a ekleyen Google, ücretsiz olarak yapay zeka görselleri oluşturmayı kullanıma sundu. Gelin şimdi Google Bard ile yapay zeka görsel oluşturma nasıl yapılır anlatalım.

Google, Şubat güncellemesiyle, yapay zeka aracı Bard’a Gemini Pro’yu ekledi ve görsel oluşturma özelliğini kazandı. İşin en güzel yanıysa görsel oluşturmanın ücretsiz olması. Bard ile görsel oluşturma şimdilik İngilizce dilini destekliyor. İngilizce bilmeyenler Google Çeviri‘yi kullanarak istemlerini Türkçe’den İngilizce’ye çevirebilirler.

Google Bard ile görsel oluşturma

  • Masaüstü bilgisayarınızda veya akıllı telefonun tarayıcısında bard.google.com adresine gidin.
  • Buraya bir istem girin yazan kutucuğa ” …’ in bir görüntüsünü oluştur ” veya “…’in bir görüntüsünü oluştur” ile başlayın. Oluşturmak istediğiniz görseli açıklayın. Şu anda yalnızca İngilizce desteklendiği için “create an image of …” veya “generate an image of …” diye İngilizce görsel oluşturma cümleleri kullanabilirsiniz.yapay zeka görsel oluşturma bard
  • Bard birkaç saniye sonra aynı anda iki görüntü oluşturacaktır. Bard ile daha fazla AI görüntüsü oluşturmak istiyorsanız “Daha fazlasını oluştur”a tıklayın.

yapay zeka gorsel olusturma bard 2

İlk etapta Bard’ın oluşturduğu yapay zeka görsellerinin boyutu 512 x 512 piksel çözünürlükteydi. Google şimdi bunu 1576×1576 piksele yükseltti. Bizim yaptığımız denemelerde görseller .jfif formatında indirildi. Bu görselleri Paint’le açıp JPG formatında kaydedebilirsiniz. İşte oluşturduğumuz birkaç örnek yapay zeka görselli:

Bard Generated Image 1 Bard Generated Image 2 Bard Generated Image 3

Yaptığımız testlerde Google Bard’ın sorunsuz çalıştığı ancak görsel oluşturma konusunda OpenAI’nin en yeni Dall-E 3 görsel oluşturma aracının gerisinde kaldığını söyleyebiliriz. Google Bard’ın en büyük avantajı ise ücretsiz olması.

Paylaş

Yorumdan çık