Yapay zeka alanında her geçen gün yeniliklerle karşımıza çıkan Google, yapay zeka aracı Bard‘ın artık görsel üretebildiğini duyurdu. Detaylar haberimizde.

Google bugün üretken yapay zekayı Haritalar uygulamasına getirdiğini duyurdu. Bununla birlikte Bard için bazı yeni özellikleri de duyurdu. Bu özelliklerden Gemini Pro‘nun artık Bard’ta çalışacak olması büyük heyecan yarattı. Gemini Pro, Bard’ın halihazırda mevcut olduğu tüm dillerde ve bölgelerde kullanılabilecek.

Bard, Gemini Pro ile artık görsel üretebilecek

Gemini Pro daha önce Bard’ın yalnızca İngilizce versiyonuna dahil edilmiş ve  “daha gelişmiş anlama, akıl yürütme, özetleme ve kodlama yetenekleri” kazandırmıştı. Şimdiyse Bard’ın tüm dillerde ve bölgelerdeki sürümüne getirildi ve artık görsel üretmek için kullanılabilecek. Bu özellik çoğu ülkede ücretsiz olarak kullanıma sunuldu.

Bard ile resim oluşturmak, metin kutusuna yazı yazmak kadar kolay. Bard’ın çizmesini istediğiniz görseli tanımladıktan sonra, yapay zeka size birçok görsel seçeneği sunuyor. Bard, oluşturulan görüntülerin piksellerine dijital olarak tanımlanabilir filigranlar yerleştirmek için SynthID‘yi kullanıyor. Böylece oluşturulan görsellerin yapay zeka tarafından oluşturulduğu da anlaşılabiliyor. İşte Bard ile oluşturulmuş örnek görseller.

gemini pro bard cizim 1 gemini pro bard cizim 2 gemini pro bard cizim 3

Bununla birlikte Google, yapay zeka aracının kötü amaçlar için kullanılmasını önlemek için de çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan açıklamada “Teknik korumalarımız ve eğitim verilerinin güvenliğine yönelik yatırımlarımız şiddet içeren, saldırgan veya müstehcen içerikleri sınırlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca adı geçen kişilerin görsellerinin oluşmasını önlemek için tasarlanmış filtreler uyguluyoruz. Modellerimizin güvenliğini ve gizlilik korumasını iyileştirmek için yeni tekniklere yatırım yapmaya devam edeceğiz.” denildi.

Paylaş

Yorumdan çık