Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinde SD kart desteği sunmayan Samsung, kullanıcılarının isteklerini dikkate alarak Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modellerinde mikroSD kart desteği sundu. Her iki model de 200 GB’a kadar mikroSD kart desteği bulunuyor. Bu ekstra alan sayesinde telefon sahipleri daha çok fotoğraf, video, müzik ve belgelerini telefonlarında barındırabiliyorlar. Bu yazımızda Galaxy S7’de kullanabileceğiniz en iyi mikroSD kartların bir listesini yaptık.

SanDisk Ultra 200GB

sandisk-ultra-200gb

Sandisk Ultra 200GB modeli adından da anlaşılabileceği gibi 200GB depolama alanı sunuyor. microSDXC yapısında olan kart, 90MB/saniye transfer hızına sahip ve Full HD video kayıt imkanı tanıyor.

Samsung Evo+Plus 64GB

samsung-evo-plus-64gb

Samsung’un en üst düzeydeki en üst düzey microSD kartı ucuz değil. Ancak bu listedeki en prestijli kartlardan biri. Bu kart 90MB/sn yazma ve 95MB/sn okuma hızıyla oldukça yüksek performans sunuyor. Samsung Evo+Plus modeli bir akıllı telefon için fazlasıyla iyi. Eğer telefonunuzla sürekli 4K video çekecekseniz bu kartı tercih edebilirsiniz. Bu kartın bir diğer özelliği ise suya, toza, sıcaklığa, X-Ray ışınlarına ve darbeye karşı dayanıklı olması.

PNY Elite 128GB

pny-card

Eğer düşük bir bütçe ile hem yüksek performans hem de yüksek depolama alanı istiyorsanız PNY Elite 128GB modeli tam size göre. Bu kart 85MB/saniye okuma hızlarına ulaşabilmekte.

SanDisk Extreme Plus 64GB

sandisk-extreme-plus-64gb

SanDisk’s Extreme Plus UHS-1/U3 microSDXC kart tipinde. Bu kart 95MB/saniye transfer hızına ve Full HD 4K video kayıt özelliğine sahip. Bu kart, laptop ve bilgisayarlarla birlikte kullanılmak üzere kendi SD adaptörü ile birlikte gelir ve microSD, microSDHC ve microSDXC kartlarını okuma ve yazma özelliğine sahiptir.

Kingston Digital 64GB microSDXC Card

kingston-digital-64gb

Kingston’un Class 10, UHS-I microSDXC kartı 64GB kapasiteye sahiptir ve saniyede 90MB okuma hızı ve saniyede 45MB yazma hızına ulaşabilmektedir.

 

MikroSD Kart türleri ve mikroSD kartlar ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Micro SD Kart Detaylı İnceleme yazımızı okuyabilirsiniz.

Paylaş

Yorumdan çık