Samsung’un amiral gemisi Galaxy S10+ ve Apple’ın amiral gemisi iPhone XS Max için hazırlanan hız testi videosunu geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Bu sefer bu iki amiral gemisi düşme testinde karşı karşıya geldi.

Phonebuff youtube kanalının hazırladığı videoda Galaxy S10 Plus ve iPhone XS Max düşme testinde karşılaştırıldı. Hazırlanan testte her iki telefon mekanik bir sistem yardımıyla sert beton zemin üzerine düşürülüyor. Testte telefonlar sırasıyla, arka panel üzerine, köşe üzerine ve ekran üzerine gelecek şekilde düşürülüyor. Testin sonunda yapılan bonus bölümünde ise telefonlar ekran üzerine defalarca düşürülüyor ve çalışıp çalışmadıkları kontrol ediliyor.

Mekanik bir sistem tarafından eşit mesafeden ekran, arka panel ve köşe üzerine düşürülen iPhone XS Max ve Galaxy S10+ benzer hasarlar alıyorlar. Her iki telefonun da ekranında ve arka panelinde çatlama oluyor. Yalnız burada dikkat çeken bir detay, ekrana gömülü parmak izine sahip olan S10+’ın, ekranında oluşan küçük çatlaklar sonrasında parmak izi okuyucusunun çalışmaması.

Testin final bölümünde daha yüksek bir mesafeden telefonlar ekranları üzerine düşürülüyor. Üçüncü düşmeden sonra iPhone XS Max’ın dokunmatik ekranı çalışmıyor. Galaxy S10 Plus’ın ise onuncu düşmeden sonra bile ekranı sorunsuzca çalışmaya devam ediyor. İşte Galaxy S10 Plus ve iPhone XS Max düşme testi!

Paylaş

Yorumdan çık