Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S10 Plus, hız testlerinde tüm rakiplerini geride bırakmayı başaran iPhone XS Max‘ın karşısına çıktı. Snapdragon 855 chipsetine sahip olan Galaxy S10+, hız testinde iPhone XS Max’i geçebildi mi?

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S10 Plus, hız testinde iPhone XS Max ile karşı karşıya geldi. Daha önce hız testlerinde tüm rakiplerini geride bırakmayı başaran iPhone XS Max, bu sefer Snapdragon 855 yonga setine sahip Galaxy S10+ ile karşılaştı.

İki telefonun özelliklerine özetle baktığımız zaman iPhone XS Max, A12 Bionic chipset, 4 GB RAM, 64 GB NVME dahili depolama alanı ve iOS 12.1.4 işletim sistemine sahipken, Samsung Galaxy S10+, Snapdragon 855 chipset, 8 GB RAM, 128 GB UFS 2.1 dahili depolama alanı ve Android 9.0 Pie işletim sistemine sahip.

Samsung Galaxy S10 Plus özellikleri için tıklayın.
iPhone XS Max özellikleri için tıklayın.

Phonebuff‘ın hazırlamış olduğu hız testinde iki telefon ile 16 farklı oyun/uygulama ardarda iki tur olacak şekilde açılıyor. Böylece telefonların uygulama açış hızları, arkaplanda uygulama çalıştırma ve çoklu uygulama performansları gözler önüne seriliyor.

Yapılan hız testinin ilk turunu iPhone XS Max 1 dakika 50 saniyede, Galaxy S10+ ise 1 dakika 54 saniyede tamamlıyor. Ancak testin ikinci turunda iPhone XS Max’ın 4 GB RAM’i yetersiz kalıyor ve Excel ile Word uygulamalarını geç açıyor. Bu nedenle Galaxy S10+ öne geçiyor. Samsung Galaxy S10+ hız testinin tamamını 2 dakika 25 saniyede, iPhone XS Max ise 2 dakika 41 saniyede tamamlıyor.

iPhone XS Max’i geride bırakmayı başaran Samsung Galaxy S10 Plus, hız testlerinin yeni şampiyonu olmayı başarıyor.

Paylaş.

Yorum Yap