Engellenen numaralar her zaman merak uyandırır. Biz de bu yazımızda engellenen numaraların aradığını nasıl görebilirim? sorunu cevaplayacağız. Samsung, Xiaomi, iPhone, Oppo, Huawei, Redmi gibi akıllı telefon üreticileri dahili olarak numara engelleme özelliği sunmaktadır. Ayrıca bazı markalar engellenen numaranın aradığını görmek isteyenler için engellenen numaranın arama kaydında gözükmesine imkan tanımaktadır.

Engelledim numaradan gelen aramayı görme şansım var mı? sorusunun cevabı kullandığınız telefona göre Evet veya Hayır olabilir. Eğer Samsung marka bir telefon kullanıyorsanız, engellenen numaranın aradığını görebilirsiniz. Şimdi bu işlemi resimli olarak anlatacağız. Siz de kendi telefonunuzda aynı veya benzer yolları deneyerek, engellenen numaranın arama kaydında gözükmesini sağlayabilir veya gözükmesini önleyebilirsiniz.

Engellenen numaranın aradığını nasıl görebilirim?

  • Telefon uygulamasını açın ve Son Aramalar sekmesine gelin.
  • Sağ üst köşedeki … üç noktaya dokunun ve açılan menüden Engellenen aramaları göster seçeneğine dokunun.
  • Böylece engellemiş olduğunuz numaralardan gelen aramalar, Son Aramalar ekranında gözükecektir.engellenen numaranin aradigini gorme

Samsung Galaxy telefonda yukarıdaki ayarı yaptığınız zaman, engellenen numara arama kaydında gözüküyor olacaktır. Eğer engellenen numaranın aradığını görmek istemiyorum diyorsanız, aşağıdaki adımları yapın.

Engellenen Numaranın Aradığını Arama Kaydından Gizlemek

  • Telefon uygulamasını açın ve Son Aramalar sekmesine gelin.
  • Sağ üst köşedeki … üç noktaya dokunun ve açılan menüden Engellenen aramaları gizle seçeneğine dokunun.engellenen numaranin aradigini gizleme
  • Böylece engellemiş olduğunuz numaralardan gelen aramalar artık arama kaydında gösterilmeyecektir.

İlginizi Çekebilir:
Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Paylaş

Yorumdan çık