Instagram, PC kullanımından çok mobil cihazlar için geliştirilmiş bir fotoğraf paylaşma uygulaması olduğu için normal şartlarda Instagram’da fotoğraf paylaşmak isterseniz bunu mobil cihazınızdan yani telefondan yapmanız gerekmektedir. Ancak size anlatacağız basit yöntemler sayesinde instagram’a bilgisayardan da fotoğraf veya video yükleyebilirsiniz.

Instagram’a bilgisayardan fotoğraf yüklemek için size 3 farklı yöntem anlatacağız. Anlatacağımız yöntemleri en kolay ve basitten zora doğru listeledik. Tabi ki burada tercih sizin olacaktır.

1. Instagram’a Programsız Olarak PC’den Fotoğraf ve Video Yükleme

  • Bilgisayarınızdan Chrome internet tarayıcısını açın.
  • Instagram.com sitesine açıp kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
  • Klavyenizde F12 tuşuna basarak Geliştirici seçeneklerini açın ve ekranın sol alt köşesinde bulunan mobil görünüm simgesine tıklayın. (F12’ye basıp Ctrl + Shift + M tuşlarına basarak da mobil görünüme geçebilirsiniz.)
  • Mobil görünüme geçtiğiniz zaman Instagram’ın görünümü Mobil cihazınızda gördüğünüz görünüme geçiş yapacaktır. Artık kamera simgesine dokunarak fotoğraf veya video yükleyebilirsiniz.

instagrama bilgisayardan fotograf yukleme

Bu anlatmış olduğumuz yöntem bilgisayardan instagram’a fotoğraf yüklemenin en basit ve pratik yoludur ve bizimde size ilk tavsiyemizdir.

2. Instagram’a BlueStacks ile Bilgisayar’dan Fotoğraf Yükleme

Android oyun ve uygulamaları bilgisayardan çalıştırmak için en iyi Android emülatörlerden biri olan BlueStacks’ı kullanabilirsiniz. Bu programı bilgisayarınıza yükleyerek hem Instagram’ı hem de diğer oyun ve uygulamaları bilgisayarınızdan kullanabilirsiniz. Uygulama hakkında detaylı bilgiye BURADAKİ yazımızdan erişebilirsiniz.

3. Gramblr ile Bilgisayar’dan Instagram’a Fotoğraf Yükleme

Instagram’a bilgisayardan fotoğraf yüklemek için geliştirilen bir program olan Gramblr’ı bu iş için kullanabilirsiniz. Ancak bizim en son önereceğimiz yöntem budur. Neden diye soracak olursanız Gramblr ile instagram’a bilgisayardan fotoğraf yüklemeniz için kullanıcı adı ve şifrenizi programa girmeniz gerekmektedir. Her ne kadar güvenli bir program olsa da bilgilerinizin güvenliği için bu yöntemi teloji.com olarak tavsiye etmiyoruz.

Paylaş

Yorumdan çık